Rodzinne Ogrody Działkowe im. Tysiącleca Państwa Polskiego
  • 51-lat Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Tysiąclecia PP
  • 51-lat Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Tysiąclecia PP
  • 51-lat Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Tysiąclecia PP

Walne Zebranie

image1

Na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Ogrodu "Tysiąclecia" w Mońkach obradującego w dniu 21 kwietnia, na 151 członków zwyczajnych PZD w ROD w zebraniu uczestniczyło tylko 31 członków.

Komunikat Krajowej Rady PZD

image1

W Okręgu Podlaskim są 4 ogrody "uśpione", wśród nich jest nasz Ogród "Tysiąclecia" o powierzchni roszczeniowej 2,1 ha i liczbie działek 48, podmiotem zgłaszającym roszczenie jest osoba fizyczna.

Spalanie w ROD

image1

Wraz z rozpoczęciem sezonu działkowego pojawił się problem spalania w ogrodzie. Po raz kolejny przypominamy, że spalanie na działkach jest surowo zabronione.

Nadeszła wiosna "wielkimi krokami"

image1

W suche i cieplejsze marcowe dni robimy przegląd ogrodu a w szczególności trawnik. Trawnik to najlepsze miejsce do czynnego wypoczynku, więc dbajmy o niego.

Wycinka drzew

image1

Weszła w życie nowelizacja przepisów o ochronie przyrody, która w znacznym zakresie zmieniła dotychczasowe zasady usuwania drzew i krzewów także na działkach w Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

Rozliczenie zużycia wody

image1

Ogółem w ogrodzie w sezonie 2016 zużyto na trzech ujęciach 1097 m3 wody, w/g wskazań wodomierzy działkowych zużyto 885,5 m3 wody. Brak wody w ogrodzie w sezonie 2016 wyniósł 212 m3.

Dzień Działkowca

image1

W sobotę 3 września swoje święto obchodzili działkowcy z Moniek z trzech Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

"Pamiętajmy o ogrodach..."

image1

W związku z 50-leciem powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Tysiąclecia Państwa Polskiego została wydana jubileuszowa książka.


Hymn Polskiego Związku Działkowców

Zapraszamy do zapoznania się trzema wierszami o naszych działkach napisanych przez Jadwigę Koleśnik

Jeżeli chcesz, aby cebulki kwitły rok po roku, musisz posadzić je na odpowiedniej głębokości. Cebulki posadzone zbyt płytko wysychają latem i dlatego mogą nie mieć wystarczająco dużo energii, aby zakwitnąć w kolejnym roku.