Rodzinne Ogrody Działkowe im. Tysiącleca Państwa Polskiego
  • Rodzinny Ogród Działkowy im. Tysiąclecia PP
  • Rodzinny Ogród Działkowy im. Tysiąclecia PP
  • Rodzinny Ogród Działkowy im. Tysiąclecia PP

 

Uwaga Działkowicze!

Zakręcenie ujęcia wody na działkach odbędzie się w dniu 20 października 2018 /sobota/. Prosimy, aby wszystkie zawory były zamknięte, celem usunięcia wody z wodociągu po przez przedmuchanie całej linii, aby nie było zamarznięcia wody podczas mrozów w zimie. Prosimy o przestrzeganie zaleceń. Z wszelkimi niejasnościami zgłaszać do Zarządu Ogrodu.

Zarząd ROD

Jesienne opadanie liści

image1

Opadłe liście stanowią świetny materiał do kompostowania. W tym celu generalnie nadają się wszystkie liście, z wyjątkiem chorych, oraz zebranych z roślin blisko ulic.

Dzień Działkowca

image1

22 września 2018 Zarząd Ogrodu Działkowego im. Tysiąclecia PP zorganizował obchody "Dnia Działkowca 2018".

Trwały podjazd do działek

image1

Trwają końcowe prace ułożenia głównego podjazdu kostką brukową do ogródków działkowych.

Lampy - poprawa bezpieczeństwa

image1

W celu poprawy bezpieczeństwa na terenie ROD im. Tysiąclecia Państwa Polskiego - Zarząd zakupił i częściowo zainstalował nowe lampy przy alejkach.

Zebranie Sprawozdawcze

image1

W dniu 6 kwietnia w świetlicy Domu Działkowca, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze ROD Tysiąclecia w Mońkach. W zebraniu udział wzięło 42 członków.

Cięcie drzew owocowych

image1

Aby drzewa owocowe dobrze rosły i obficie plonowały, trzeba je odpowiednio przycinać. Cięcie przeprowadzamy wczesną wiosną, przed rozpoczęciem wegetacji.

Monitoring

image1

Zarząd Ogrodu w trosce o bezpieczeństwo działkowiczów, o ich mienie, jak również o porządek w obrębie pojemników i ochrony Domu Działkowca podpisał umowę monitoringu ROD.

Styczniowe prace

image1

Zima to okres odpoczynku od prac w ogrodzie, ale warto do niego zaglądać aby sprawdzić w jakim jest stanie. W styczniu możemy rozpocząć bielenie pni drzew owocowych, aby mniej się nagrzewały w słońcu.


Hymn Polskiego Związku Działkowców

Zapraszamy do zapoznania się trzema wierszami o naszych działkach napisanych przez Jadwigę Koleśnik

Jeżeli chcesz, aby cebulki kwitły rok po roku, musisz posadzić je na odpowiedniej głębokości. Cebulki posadzone zbyt płytko wysychają latem i dlatego mogą nie mieć wystarczająco dużo energii, aby zakwitnąć w kolejnym roku.