Rodzinne Ogrody Działkowe im. Tysiącleca Państwa Polskiego
  • 51-lat Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Tysiąclecia PP
  • 51-lat Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Tysiąclecia PP
  • 51-lat Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Tysiąclecia PP

Miło nam jest poinformować, że Ogród Działkowy im. Tysiąclecia Państwa Polskiego otrzymał od Zarządu PZD kwotę w wysokości 9.000,- złotych na infrastrukturę wodociągową.

Uwaga! Kleszcze

image1

W ostatnich latach na terenie całego kraju wzrasta zagrożenie kleszczami. Można je spotkać w lasach, na łąkach, parkach miejskich jak również i w ogrodach działkowych.

Owady zapylające

image1

W ogrodach największa grupę zapylaczy stanowią, pszczoła miodna, trzmiele i murarka ogrodowa. Dlatego na działkach warto jest zachęcić pożyteczne owady do zasiedlania, gdyż większość uprawianych roślin jest owadopylna.

Groźna Zośka

image1

Połowa maja to okres znany jako "zimni ogrodnicy", jest to zjawisko polegające na tym, że po okresie ciepłego wyżu przychodzi zimne powietrze arktyczne.

Walne Zebranie

image1

Na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Ogrodu "Tysiąclecia" w Mońkach obradującego w dniu 21 kwietnia, na 151 członków zwyczajnych PZD w ROD w zebraniu uczestniczyło tylko 31 członków.

Komunikat Krajowej Rady PZD

image1

W Okręgu Podlaskim są 4 ogrody "uśpione", wśród nich jest nasz Ogród "Tysiąclecia" o powierzchni roszczeniowej 2,1 ha i liczbie działek 48, podmiotem zgłaszającym roszczenie jest osoba fizyczna.

Spalanie w ROD

image1

Wraz z rozpoczęciem sezonu działkowego pojawił się problem spalania w ogrodzie. Po raz kolejny przypominamy, że spalanie na działkach jest surowo zabronione.

Dzień Działkowca

image1

W sobotę 3 września swoje święto obchodzili działkowcy z Moniek z trzech Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

"Pamiętajmy o ogrodach..."

image1

W związku z 50-leciem powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Tysiąclecia Państwa Polskiego została wydana jubileuszowa książka.


Hymn Polskiego Związku Działkowców

Zapraszamy do zapoznania się trzema wierszami o naszych działkach napisanych przez Jadwigę Koleśnik

Jeżeli chcesz, aby cebulki kwitły rok po roku, musisz posadzić je na odpowiedniej głębokości. Cebulki posadzone zbyt płytko wysychają latem i dlatego mogą nie mieć wystarczająco dużo energii, aby zakwitnąć w kolejnym roku.