e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Tour de Mońki


We wtorek ulicami Moniek: Ełcką, Aleją Niepodległości, Aleją Wojska Polskiego, Leśną i Białostocką przejeżdżali kolarze ścigający się w III etapie Tour de Pologne, liczącym 184,8 kilometrów. Wzdłuż tych ulicy zgromadziło się kilkuset mieszkańców Moniek dopingujących sportowców.

Jeszcze przed przyjazdem peletonu jedną z atrakcji tego dnia był mini wyścig kolarski zorganizowany przy monieckim Przedszkolu. Brali w nim udział uczniowie klasy I-III, IV-VI szkół podstawowych, uczniowie gimnazjum, szkół średnich a także dorośli. Za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach zwycięscy z rąk Czesława Langa (dyrektora Tourne De Polotne) oraz Lecha Piaseckiego (byłego Mistrza Polski w kolarstwie szosowym) otrzymali pamiątkowe dyplomy. Czas czekania umilała zaprzyjaźnia Orkiestra Dęta oraz mażoretki z Jasionówki.

Właśnie w Mońkach zlokalizowano lotną premię tego wyścigu, sponsorowaną przez firmę FIAT i Urząd Miejski w Mońkach. Jako pierwszy linię monieckiej lotnej premii przekroczył Polak Marcin Sapa (Polska - BGŻ), drugi Hiszpan Hernandes Gutierrez (Euskaltel – Euskadi) i trzeci Polak Sylwester Szmyd (Lampre). Była to trzyosobowa ucieczka, która miała 8 minut przewagi nad peletonem.

Porządku na całej trasie pilnowali: żołnierze z jednostki wojskowej w Osowcu, policjanci, strażacy z powiatowych jednostek, harcerze, pracownicy Urzędu Miejskiego i MOSiRu.

Szosowy wyścig kolarski Tour de Pologne jest najbardziej prestiżową polską imprezą sportową, z 80-letnią tradycją. Tour de Pologne po raz pierwszy rozegrany został we wrześniu 1928 roku. Mogliśmy zobaczyć największe sławy kolarstwa i ścisłą światową czołówkę, która na początku lipca startowała w Tour de France.


   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!