e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Ciesze się cieszą w Turnieju Wsi


18 września na stadionie miejskim w Mońkach odbył się przełożony z poprzedniej niedzieli Turniej Wsi gminy Mońki.

Imprezę rozpoczęto od odczytania listów gratulacyjnych od nieobecnych parlamentarzystów, a także od podziękowań od delegacji Ukraińskiej i piosenki w wykonaniu członka delegacji.

Coroczne impreza uwieńczająca całoroczny trud pracy rolników i ich rodzin, planowo miała się odbyć we wsi Przytulanka, czyli zwycięzców poprzedniego turnieju wsi. Jednak warunki pogodowe (ulewny, czasami intensywny deszcz i niska temperatura) zmusiła organizatorów do przeniesienia imprezy na płyty boiska piłkarskiego w Mońkach przy ulicy Sportowej.

W niedzielne popołudnie spotkało się siedem sołectw z gminy Mońki, by rywalizować o miano „najsprawniejszej” wsi w gminie Mońki w wymyślonych przez organizatorów konkurencjach. Organizatorzy przygotowali zadania sprawnościowe m.in.: malowanie węglem znanych postaci, ładowanie węgla na nosze z pasażerem w goglach, zaplątanie warkocza z lin i jego rozwiązywanie, bieg w podwójnych spodniach z przeszkodami na czas, dojenie krowy.

Wszystkie drużyny walczyły dzielnie do ostatniego tchu zaś sędziowie oraz jury mieli sporo pracy przy ocenie poszczególnych zadań, skrupulatnie licząc punkty. Specjalnie do obejrzenia zmagań w turnieju przyjechała Wicewojewoda Podlaska Bogusława Szczerbińska oraz przedstawicie Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego.

W 2022 roku pierwsze miejsce wywalczyła wieś Ciesze, drugie miejsce zajęła wieś Przytulanka, na trzecim miejscu uplasowała się wieś Dziękonie. Kolejne miejsca zajęły: Kropiewnica, Czekołdy, Moniuszeczki, Kołodzież. Każda z drużyn otrzymała bardzo wartościowe nagrody, za które dziękujemy w ich imieniu sponsorom.

Podobnie jak w latach poprzednich podczas tegorocznego Święta Wsi wystawione były stoiska ze sprzętem rolniczym, namioty ARiMR, KRUS i ODR, banków, gdzie rolnicy mogli uzyskać potrzebne dla nich informacje.

Na scenie usłyszeliśmy zespoły ludowe: Wrzosy i Przebojowe Babki oraz występ zespołu Sonel, zaś gwiazdą wieczoru był zespół Imperium. Imprezę od kilku ładnych lat prowadzą Dariusz Gwiazda i Krzysztof Giro. Podczas imprezy organizowane były aukcje i zbiórka na rzecz Marysi Lisiewicz, która zbiera pieniążki na ratujące życie operacje w Bostonie.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!