e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Pielgrzymka do Krypna


3 września, ponad stu pielgrzymów wyruszyło z Moniek w Pieszą Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie, pokonując dystans 23 kilometrów. Pielgrzymka zawsze wyrusza na początku września, związana jest z uroczystością Matki Bożej Siewnej i pątnicy pokonują w jeden dzień.

Zarówno pielgrzymi z parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz parafii Matki Bożej Częstochowskiej tradycyjnie szli pieszo. Obie grupy połączą się na trasie, do których jak co roku dołączą również pielgrzymi z parafii Goniądzkiej.

Uwieńczeniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18:00 pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka z udziałem grup pielgrzymkowych z całej archidiecezji.

Patronką Sanktuarium w Krypnie jest Matka Boża Pocieszenia. Dlatego pielgrzymi szli w intencji wszelkich życiowych trudności czy kłopotów. W pielgrzymce szli głównie młodzi ludzie, którzy chcą w ten sposób rozpocząć nowy rok szkolny.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!