e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Ballady i romanse


1 września Burmistrz Moniek oraz Biblioteka Publiczna w Mońkach zaprosili na narodowe czytanie. W tym roku były to "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez Panią Dyrektor Obiektu Wiesławę Filipkowską oraz odczytania przez Burmistrza Moniek Zbigniewa Karwowskiego listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy zapraszającego do wzięcia udziału w narodowym czytaniu naszych pisarzy i poetów.

Fragmenty "Ballad i Romansów" czytali i śpiewały: członkinie zespołu ludowego "Wrzosy", Bożenna Lewicka, Elżbieta Kunicka, Bogdan Bieliński, Marcin Rzemieniecki, Elżbieta Chojnowska, Maria Świerbińska, Bożena Wroceńska, Mieczysław Klimowicz, Gabriela Dylewska. Całość była przeplatana poezją śpiewaną.

Miłą niespodzianką na zakończenie spotkania były dwa wyświetlane filmy, pierwszy z otwarcia Liceum Ogólnokształcącego w Mońkach, drugi o otwarciu pierwszych połączeń PKS, szkół gminnych i festynów.

Narodowe czytanie" to akcja zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, mająca popularyzować wielkie dzieła polskiej literatury, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach. Akcja została zainaugurowana w 2012 roku wspólną lekturą "Pana Tadeusza".
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!