e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Na ludową nutę


29 sierpnia w centrum miasta odbyła się impreza pt. "Z tradycją w Nowoczesność", było kolorowo, smacznie i ekologicznie. Stoiska z regionalną kuchnią i rękodziełem artystycznym odwiedziło podczas niedzielnej imprezy kilka tysięcy osób.

Impreza rozpoczęła się od występów ludowych z powiatu monieckiego oraz prezentacji Kół Gospodyń Wiejski. Wystąpiły takie zespoły jak: Wodniczka, Tęcza, Trzciannianki, Wrzosy, Przebojowe Babki, Kompania Męska, Biebrzanie, Kądzielnice.

W Konkursie na najsmaczniejszą potrawę wygrały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krypna o nazwie "placuski z ziemniora", drugie miejsce otrzymało Koło Gospodyń Wiejski z Czechowizny za kaszankę, zaś trzecie miejsce zajęła Katarzyna Wykowska za ciasto "pień drzewa".

Najpiękniejsze, oryginalne tegoroczne stoisko zaprezentowały Kreatywne Czechowianki z Czechowizny, drugie miejscu przypadło paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Długołęce, zaś trzecie miejsce paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Niewiarowa. Wyróżnienie otrzymało: Poniklanki, Koło Gospodyń Wiejskich z Krypna.

Po godzinie 16 zaczął się maraton koncertów. Pierwszy na scenie pojawił się zespół folk-rockowy Słowiany. Zespół powstał w 2012 roku i składa się z sześciu profesjonalnych muzyków z Polski i Ukrainy.

Kolejnym zespołem muzycznym były "Podlaskie Orły". Powstał w Chicago w 1980 roku, w Polsce stali się popularni za pośrednictwem przebojów "Cztery razy po dwa razy", "Biały Miś".

W branży disco polo nie brakuje pomysłowości, na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy "Folk Lady". Wokalistka o wyjątkowej barwie głosu wykonała kilka utworów.

Ostatnim zespołem, który już gościła na monieckiej scenie był "Letni, Chamski Podryw". Grupa z gatunku pop, hip-hop powstała w 2009 roku w Kielcach, a skład tworzą Maciej "Canton" Piotrowski i Dawid "Anton" Antonkiewicz. Zespół już gościł w Mońkach i bardzo chętnie przyjeżdża w nasze okolice :-)

Imprezę prowadził Karol Falkowski.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!