e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wieczory Muzyczne u św. Alberta cz. III


21 września w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego odbywał się trzeci koncert Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Pierwszy przed publicznością wystąpił Valeriy Filipov z Kijowa, który gościł już w Mońkach w 2011 roku. Kolejny raz zagrał wspaniały koncert, tym razem na gitarze klasycznej. Artysta koncertował wcześniej na Ukrainie, w Rosji, Czechach, Słowacji, Niemczech, Danii i na Litwie. Wspaniale śpiewa rosyjskie ballady i romanse, polskie piosenki biesiadne, przeboje i szanty, a w języku angielskim znane i lubiane standardy muzyki rozrywkowej i bluesowej. Jest jednym z nielicznych artystów na świecie grających na pile śpiewającej.

Jako drugi wystąpił duet Ligularion Duo w składzie: Mark Kudriashov oraz Norbert Satora - obaj z Warszawy. Ligularion to unikalny instrument muzyczny, wynaleziony i skonstruowany w 2013 roku przez Marka. Brzmieniem przypomina harfę oraz czelestę (zależnie od rejestru). Duet gra przede wszystkim muzykę klasyczną, trochę jazzu i muzykę filmową i jest to jedyny duet na świecie grający na ligularionie.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!