e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Państwowe i kościelne


Tak jak w całym kraju również i w Mońkach obchodzono święto państwowe Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz liturgiczne święto Wniebowzięcia Matki Bożej.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościelne Św. Brata Alberta. Następnie poczty sztandarowe przeszły pod dwa monieckie pomniki upamiętniające walkę o wolność i niepodległość.

Były krótkie przemówienia, a powagi obchodom Święta Wojska Polskiego dodawała Orkiestra Dęta z Jasionówki oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu zespołów „Pogodna Jesień” i "Wrzosy" z Moniek.

Święto Wojska Polskiego jest świętem państwowym Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Święto to przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, ponieważ 15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Matki Bożej, dla którego ustawodawca wprowadził wolne.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!