e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wieczory Muzyczne u Alberta


2 września w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach rozpoczęła się kolejna edycja Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta.

W sobotę w koncercie inauguracyjnym, przed moniecką publicznością wystąpiła Ewa Mrowca-Kościukiewicz, Paweł Książkiewicz i Krzysztof Sokołowski.

Ewa Mrowca-Kościukiewicz, grająca na klawesynie, obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie. Z wyróżnieniem ukończyła studia w Krakowskiej Akademii Muzycznej. Jest absolwentką Guildhall School of Music&Drama w Londynie w klasie Nicholasa Parle oraz Schola Cantorum Basiliensis w Bazylei w klasie Jörga Andreasa Böttichera. Jej działalność koncertowa obejmuje recitale solowe, oraz występy z zespołami muzyki dawnej. Koncertuje w Polsce, Francji, Niemczech oraz USA.

Paweł Książkiewicz od 1991 roku jest solistą i kameralistą zespołu instrumentów dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej. Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie fletu. W swoim dorobku ma nagrania archiwalne dla Polskiego Radia (sonaty J. S. Bacha i J .M. Leclaira), Naxos (Haendel), Dux i Musicon. W 1993 zdobył wraz z Concerto Polacco nagrodę na konkursie zespołów kameralnych w austriackim Melk.

Krzysztof Sokołowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Od 1990 roku jest pierwszym kontrabasistą w Filharmonii Świętokrzyskiej. Jest kontrabasistą w zespole Muzyki Wiedeńskiej - Strauss Ensamble, z którym od ponad 10 lat koncertuje na terenie całego kraju i za granicą oraz uczestniczy w międzynarodowych festiwalach muzycznych. Jest pomysłodawcą i organizatorem Giżyckiego Lata z J. G. Handlem oraz kierownikiem artystycznym barokowej orkiestry Masovia Baroque Orchestra. Krzysztof Sokołowski gra na violi da gamba - kopii instrumentu (7 strun) Michel Collichon 1683 roku wykonanej przez Petra Zdrażila z Pragi.

Dyrektorem artystycznym VIII Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Alberta jest Dariusz Hajdukiewicz, zaś organizatorami są: Burmistrz Moniek, Parafia pw. św. Bara Alberta Chmielowskiego w Mońkach i Moniecki Ośrodek Kultury.

Obejrzyj więcej zdjęć

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!