e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Kreatywnie w MOKu


W Monieckim Ośrodku Kultury piątkowe popołudnie minęło bardzo pracowicie. Dyrektor Dariusz Gwiazda i instruktorzy spotkali się ze Zbigniewem Mieruńskim – animatorem z Narodowego Centrum Kultury. Tym spotkaniem oficjalnie rozpoczęto realizację projektu pn.: "Kreatywnie w MOKu".

Projekt realizowany jest ze środków pozyskanych przez MOK z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017". Głównym celem Programu Dom Kultury+ jest zwiększanie zaangażowania domu kultury w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców.

Projekt będzie trwał od końca lutego do listopada bieżącego roku. W pierwszej fazie projektu planowane są ankiety skierowane do mieszkańców oraz spotkania z grupami mieszkańców gminy, na które będziemy wkrótce zapraszać.

"Spotkania w terenie i w siedzibie Ośrodka, bezpośredni kontakt z ludźmi, mogą być iskrą do większego zaangażowania mieszkańców w wydarzenia lokalne"- mówi dyrektor MOK Dariusz Gwiazda. "Chcielibyśmy by poprzez te zaangażowanie, udało się wzmocnić emocjonalny związek mieszkańców z ich miastem, gminą, kulturą "małej ojczyzny", a także przyczynić się do większej integracji lokalnej społeczności." Efektem spotkań, rozmów i przeprowadzonych badań ankietowych będzie stworzenie "Diagnozy potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Mońki".

W drugiej części projektu, ogłoszony zostanie Konkurs inicjatyw lokalnych z zakresu kultury. Ma to zachęcić moniecczan do współtworzenia kultury w najmniejszym, ale najbliższym im wymiarze: lokalnym. Od trzech do siedmiu najlepiej ocenionych pomysłów mieszkańców, będzie zrealizowane przy wsparciu MOK w drugiej połowie tego roku. Do rozdania będzie łącznie ponad 20 000 zł na inicjatywy kulturalne!

"Chcemy pokazać, że jesteśmy gotowi do dialogu z mieszkańcami i otwarci na ich własne propozycje" - podkreśla Dariusz Gwiazda. "Chcemy by nasz Ośrodek przestał być tylko miejscem ze sztywnym grafikiem z góry określonych zajęć, a stał się platformą wymiany pomysłów, przestrzenią, w której mieszkańcy przy naszej pomocy mogliby materializować swoje twórcze pasje".

Więcej informacji już wkrótce na stronie Monieckiego Ośrodka Kultury, a także na portalu e-Mońki.pl, który jest partnerem medialnym MOK w projekcie.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!