e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Palmy, pisanki, pająki


Po raz XX w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się Wojewódzki Przegląd Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych, w którym jak zwykle za dostarczone palmy, pisanki, pająki i wycinanki przyznawano nagrody.

Spotkanie rozpoczęło się od wykonania pieśni wielkanocnych w wykonaniu zespołu "Pogodna Jesień". Tegoroczna komisja oceniła 290 zestawów prac 500 autorów, w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli oraz w pięciu dyscyplinach twórczych. Tegoroczna edycja miała wysoki poziom artystyczny.

Coroczne konkursy służą aktywacji środowiska twórców ludowych i kontynuowaniu tradycji wielkanocnej. Jury wierzy, iż tradycja obrzędowa związana ze zdobnictwem wielkanocnym ma szansę przetrwania w naszym regionie. Jednocześnie dziękuje zwłaszcza nauczycielom , opiekunom zespołów plastycznych za wkład pracy włożony w wychowanie kontynuatorów tradycyjnego zdobnictwa wiosennego.

Obejrzyj więcej zdjęć   |   Obejrzyj skrót wideo


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!