Preloader Image
e-Monki
<<< wstecz

Proszą o wsparcie

Dobrze rozpoczęły sezon piłkarski zawodniczki Eko-Sport MOSiR Mońki, które jako beniaminek w inauguracyjnym meczu wygrały 3:2 ze Stalą Radomsko. Zawodniczki z Moniek pierwszego gola strzeliły już w 1 minucie po ładnym uderzeniu zamykającym akcję Karoliny Wojdałowicz. Druga bramka padła w podobnych okolicznościach a znakomitym uderzeniem z pierwszej piłki popisała się Paula Aleszkiewicz. Do przerwy miejscowe zawodniczki prowadziły 2:0 kontrolując przebieg spotkania.

Gdy po przerwie Marlena Kalisz po kapitalnym strzale w długi, górny róg bramki wyprowadziła zespół z Moniek na prowadzenie 3:0 wszyscy mogli pomyśleć, że już po meczu. Niestety nic mylnego. W przeciągu trzech minut zawodniczki z Radomska strzeliły dwie bramki po ewidentnych błędach obrony i bramkarki miejscowych i stało się bardzo nerwowo. Na szczęście przy dużej determinacji monieckich piłkarek wynik udało się utrzymać i trzy punkty zostały w Mońkach.

To, że nasza drużyna gra na poziomie II ligi, że wąskie grono ludzi związanych z drużyną i cała jej kadra zawodnicza ciężko pracowały na ten sukces to fakt nie do podważenia. Natomiast teraz żeby to wszystko utrzymać, żeby zapewnić drużynie stabilizację, a w najbliższej przyszłości przenieść na jeszcze wyższy poziom potrzebna jest pomoc wszystkich, którym zależy na rozwoju piłki nożnej i w ogóle sportu w Mońkach. Począwszy od kibiców, których wsparcie na meczach jest bezcenne, poprzez przychylność samorządu, oraz pomoc materialna lub finansowa wszystkich zainteresowanych, a w szczególności lokalnych przedsiębiorców. Są już pierwsze pozytywne sygnały, ale musimy wszyscy pamiętać, że budując zespół długofalowo stabilizacja organizacyjno – finansowa drużyny to najważniejsze zadanie w tak trudnej dyscyplinie jaką jest piłka nożna kobiet. O ośrodku piłkarskim kobiet w Mońkach mówią już praktycznie w całej Polsce, a ciekawostką niech będzie fakt, że pierwszy z gratulacjami po wygranym meczu pośpieszył trener Mistrza Polski Medyka Konin – Pan Roman Jaszczak.

MOSiR Eko-Sport: Kondrat - Grabowska (75 Werpachowska), Zienkiewicz, Choińska, Konończuk, Kopeć (80 Kuć), Karpowicz (58 Majewska), Aleszkiewicz (70 Buńkowska), Wojdałowicz, Kalisz, Pietrucka,