e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Women’s Football Development


22 czerwca na obiektach MOSiR Mońki odbyła się konferencja metodyczna trenerów, instruktorów, nauczycieli zajmujących się prowadzeniem sekcji piłkarskich dziewcząt w województwie podlaskim.

Konferencja rozpoczęła się od zajęć praktycznych na głównej płycie stadionu prowadzonych przez trenera bramkarek Roberta Sękowskiego Łódź) nt: ABC Techniki bramkarskiej, nauka gry nogami, nauczanie – postawy bramkarskiej, chwytu piłki, upadku do piłek uderzanych po podłożu, ustawienia się w bramce.

Następnie w sali konferencyjnej Zajazdu "Zalesie" uroczyście powitał zebranych uczestników konferencji dyrektor MOSiR Arkadiusz Studniarek, oraz koordynator konferencji z ramienia Podlaskiego Związku Piłki Nożnej p. Bogusław Nos. Następnie rozpoczęła się teoretyczna część konferencji prowadzona przez trenera dr Andrzeja Sorokę (Biała Podlaska) – wykład i prezentacja multimedialna:
- Struktura i efektywność gry w piłkę nożną kobiet
- Analiza porównawcza gry kobiet i mężczyzn
- Systemy gry preferowane w grze kobiet
- Promocja książek o tematyce piłkarstwa kobiecego

Po obiedzie trenerzy obejrzeli kolejne zajęcia praktyczne prowadzone przez trenera kadry województwa podlaskiego U-16, a zarazem trenera III ligowego LKS "Promień" Mońki p. Marcina Wrutniaka, zajęcia dotyczyły doskonalenia prowadzenia piłki oraz doskonalenia uderzeń piłki wewnętrzną częścią stopy w formie gier i zabaw.

Ostatnią częścią programu był wykład p Przemysława Sarosieka sekretarza Zarządu Podlaskiego ZPN pt.
- System rozgrywek dziewcząt i kobiet w futsalu
- Modyfikacje przepisów gry w futbolu kobiecym

Konferencję, w której uczestniczyło ponad 50 osób sfinansował Polski Związek Piłki Nożnej, a zorganizował Podlaski Związek Piłki Nożnej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mońkach. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, pendraivy z materiałami szkoleniowymi, książkę autorstwa Józefa Bergiera i Andrzeja Sroki pt. "Teoria i praktyka piłki nożnej kobiet", oraz certyfikaty uczestnictwa.

Była to pierwsza tego typu konferencja na Podlasiu, która powinna zapromować i zachęcić do gry w piłkę nożną panie. W nadchodzącym sezonie piłkarskim Podlaski ZPN będzie prowadził rozgrywki III ligi kobiet, rozgrywki młodziczek U-13 i juniorek U-16. Gorąco namawiamy kluby, środowiska sportowe, trenerów, opiekunów, nauczycieli, oraz same dziewczęta do udziału w proponowanych rozgrywkach.

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!