e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Międzynarodowy projekt


Od tego roku szkolnego monieccy gimnazjaliści po raz pierwszy będą mieli możliwość uczestniczenia w wielostronnym międzynarodowym programie Comenius - Uczenie się przez całe życie. Pomysłodawczynią i główną koordynatorką całości projektu jest nauczycielka języka angielskiego w gimnazjum - pani mgr. Patrycja Rudnicka.

Projekt pt."We have same colors" będzie realizowany przez 2 lata - od września 2010 do lipca 2012, a partnerami w nim są szkoły z Wielkiej Brytanii (Kingsmead Technology College w Birmingham) i Słowacji (Pedagogicka a Socialna Akademia w Bratysławie). Projekt finansowany jest ze środków pochodzących z funduszy Unii Europejskiej. Dzięki grantowi w wysokości 20 tysięcy euro szkoła zrealizuje wszystkie wcześniej zaplanowane w projekcie cele i działania. Uczestnicy projektu będą mieli możliwość odkrywania Europy a także promocji własnych regionów.

To wielka szansa na zdobycie wiedzy na temat lokalnych zwyczajów, tradycji i historii poprzez obcowanie z rówieśnikami z Anglii i Słowacji. Projekt to także świetna okazja do zawarcia nowych znajomości i przyjaźni a także motywacja do nauki języka angielskiego.

Uczniowie ze wszystkich szkół partnerskich będą brać udział w licznych debatach, sondażach, przedstawieniach artystycznych,video konferencjach i międzynarodowych konkursach. Wymieniać swoje poglądy
będą mogli również za pomocą międzynarodowego bloga a także e-maili.

Dla nauczycieli najcenniejsza będzie możliwość uczestniczenia w spotkaniach w poszczególnych krajach - wymiana doświadczeń, rozmowy, porównanie systemów edukacyjnych.

W ramach projektu zaplanowane są również wizyty uczniów i nauczycieli w szkołach partnerskich. Nasi monieccy gimnazjaliści już w styczniu wyjadą do szkoły w Birmingham, w maju 2011 odwiedzą Słowację. Przyjazd zagranicznych gości jest planowany na maj 2012. Już wkrótce więcej informacji o programie na stronie internetowej gimnazjum.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!