e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

„Żyj z pasją”


23 marca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Żyj z pasją”, którego bohaterką była Pani Ewa Konopka (nauczycielka pracująca w Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach).

Licznie zgromadzona publiczność, składająca się głównie z obecnych i byłych uczniów Pani Ewy oraz ich rodziców i nauczycieli, wysłuchała rozmowy Pani Barbary Kuprel z zaproszonym gościem. Pasjonatka opowiadała o swoich zamiłowaniach wynikających, z tego, że, jak sama twierdzi, nie lubi „bylejakości i tymczasowości”. Natomiast lubi zmieniać wystrój własnego domu, projektować i wykonywać szkolne gazetki i dekoracje przestrzenne. Próbuje malować obrazy olejne. Kolekcjonuje „magiczne” dzwonki. Czasem myśli poetycko. Napisała kilka refleksyjnych, bardzo osobistych, wierszy. Jej miłością jest praca teatralna z uczniami, którzy występują nie tylko w szkole, ale również przed najmłodszymi czytelnikami Biblioteki Publicznej w Mońkach. Prowadzi bardzo ciekawe kroniki klasowe i twierdzi, że są to „krople czasu”.

Scenerię spotkania tworzyły dzwonki z kolekcji Pani Ewy, jej obrazy, prace plastyczne oraz klasowe kroniki. Jego urozmaiceniem była też prezentacja multimedialna przedstawiająca dekoracje jej autorstwa oraz zdjęcia z imprez i inscenizacji szkolnych – zorganizowanych przez bohaterkę spotkania wspólnie z uczniami.

Spotkania „Żyj z pasją”, adresowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych, mają na celu zainteresowanie młodych ludzi ciekawymi, twórczymi, akceptowanymi społecznie formami spędzania wolnego czasu i wyrażania samego siebie oraz budzenie szacunku dla innych ludzi i ich osiągnięć.

   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!