Wydarzenia sportowe

sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki

Wideo z odbywających się imprez i wydarzeń

 • IV liga piłki nożnej: LKS Promień Mońki - Orzeł Kolno   
 • Listopadowy pierwszy śnieg w Mońkach   
 • Protest kobiet przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego   
 • Samochodowy Protest Kobiet ulica Moniek   
 • Koncert Papieski - piosenka dla św. Jana Pawła II   
 • Koncert Papieski - Szkoła Muzyczna w Mońkach   
 • Dni Papieskie - koncert chóru Ad Matrem Suam   
 • Dni Papieskie - ks. Wojciech Wojtach   
 • XII Biegi Papieskie - bieg ku pamięci ks. Henryka Mirona   
 • XII Biegi Papieskie - bieg klasy III i młodszych   
 • Protest rolników 2020 Konfederacja - powiat moniecki   
 • Kiermasz występ Izabeli i Tomasza Kłubowicz   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Łukasz Rybałt   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Monkey Luuz   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Podlasiaczki   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Beata Nietupska   
 • Bogdan Bieliński o wystawie "Bitwa Warszawska"   
 • Pielgrzymka do Krypna - kościół M.B. Częstochowskiej   

Jak wybrać odkurzacz?

Utrzymanie czystości w domu bez odkurzacza byłoby właściwie niemożliwe. Warto więc wybrać taki, który zapewni nam sprawne i skuteczne działanie. Dzięki temu sprzątanie stanie się nie tylko efektywne, ale i szybkie i przyjemne. Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz?


Przytulny dom to czysty dom. W zadbanej przestrzeni pozbawionej wszelkich nieczystości czujemy się po prostu lepiej. Oczywiście mały domowy nieład to coś, co dodaje uroku i życia przestrzeni mieszkalnej. Jednak kurzowi i wszelkim innym zabrudzeniom powinniśmy powiedzieć stanowcze "nie". W dzisiejszych czasach sprzątanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. O czystość domu pozwalają nam bowiem zadbać urządzenia elektryczne, które z roku na rok są bardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Jednak podstawowym narzędziem, które jest nam niezbędne do utrzymania czystości w domu, jest oczywiście odkurzacz. Bez niego ani rusz. Z jego pomocą w kilka sekund możemy pozbyć się kurzu, zwierzęcej sierści, okruchów i innych nieczystości. Obecnie wybór wśród tych urządzeń jest naprawdę ogromny. Sprawdźmy więc jak wybrać odkurzacz, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Jaki rodzaj odkurzacza wybrać do domu?

Urządzenia takie jak odkurzacz kupujemy przeważnie z myślą, by służyły nam przez długi czas. Jeśli więc zależy nam, by wybrać dobry odkurzacz, musimy dokładnie przemyśleć ten zakup. Obecnie w sklepach takich, jak https://www.euro.com.pl/odkurzacze.bhtml, wybór wśród tych urządzeń jest po prostu ogromny. Z jednej strony jest to zaleta, gdyż każdy znajdzie takie, które spełnia jego indywidualne potrzeby. Jednak z tej drugiej, powoduje to przeważnie niemałą dezorientację.

Jak wybrać odkurzacz spośród tak wielu modeli różniących się między sobą wieloma parametrami? Przede wszystkim zacznijmy od tego, jaki rodzaj odkurzacza jest nam potrzebny. Na sklepowych półkach znajdziemy bowiem zarówno tradycyjne modele, jak i takie z funkcją piorącą, na akumulator, czy też pionowe. Zastanówmy się, czego oczekujemy od urządzenia. Czy ma ono jedynie skutecznie odkurzać? A może mamy w domu wiele dywanów i tapicerowanych mebli, w związku z czym przydałaby się też funkcja prania?

Bez wątpienia najpopularniejszym typem odkurzaczy są te klasyczne, workowe. Świetnie sprawdzają się do domowego użytku. Są funkcjonalne, łatwo się je przenosi, a ich obsługa jest banalnie prosta. Warto wspomnieć też, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się też odkurzacze automatyczne. To świetny wybór, jeśli nie mamy na co dzień czasu na sprzątanie.

Dobry odkurzacz - te parametry mają znaczenie

Jeśli zależy nam, by wybrać dobry odkurzacz, koniecznie będziemy musieli zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Tylko to zapewni nam bowiem pewność jakości urządzenia oraz gwarancję spełnienia wszystkich naszych oczekiwań względem niego. Na szczęście takich kluczowych parametrów jest naprawdę niewiele. Pierwszym z nich jest moc. Podobnie jak w przypadku niemal wszystkich urządzeń elektrycznych, tak i tutaj, to właśnie moc decyduje o komforcie i efektywności działania produktu. Im wyższa moc, tym większa siła ssania, co oznacza, że odkurzanie jest znacznie łatwiejsze i bardziej skuteczne. Do użytku domowego najlepiej sprawdzą się odkurzacze dysponujące mocą od 700 W wzwyż. Świetnie poradzą sobie one ze sprzątaniem paneli podłogowych i parkietów. Jeśli jednak mamy w mieszkaniu dywany, to potrzebna będzie nam nieco większa moc, na przykład 850 W.

Istotnym parametrem w przypadku odkurzacza jest również poziom wytwarzanego hałasu. Niektóre działają naprawdę bardzo głośno. Warto o tym pamiętać, szczególnie jeśli mamy małe dziecko lub gdy po prostu zależy nam na komforcie domowników. Poziom hałasu wyrażany jest w decybelach. W sklepach dostępne są urządzenia wytwarzające od 50 dB, do około 80 dB. Warto wejść na https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-odkurzaczy.bhtml, by sprawdzić ranking najlepszych odkurzaczy ostatniego sezonu. Wśród nich znajdziemy wiele modeli o doskonałych parametrach technicznych.

Funkcjonalny odkurzacz - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odkurzacz powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Na cechę tę wpływ ma jednak bardzo wiele czynników, które warto zweryfikować przed zakupem. Dobry odkurzacz jest wygodny w użytkowaniu. Pozwala nam na swobodne sprzątanie każdego zakątka naszego domu. Co więcej, z łatwością wniesiemy go także na piętro i bez najmniejszego problemu pozbędziemy się kurzu z nawet najbardziej problematycznych miejsc. Jednak jak wybrać urządzenie, które nam to wszystko zapewni? Wystarczy, że przy jego kupnie zwrócimy uwagę na kilka istotnych detali.

Praktyczny odkurzacz musi być lekki. Przy codziennym sprzątaniu sprawdzi się właściwie tylko taki, gdyż w przeciwnym razie stanie się ono po prostu uciążliwe. Warto zadbać też o wybór odpowiedniej długości kabla. Dzięki temu podczas odkurzania nie trzeba już będzie przepinać go z kontaktu do kontaktu. Bardzo ważną sprawą są również dodatkowe szczotki i ssawki. To dzięki nim będziemy mogli usunąć nieczystości z trudno dostępnych miejsc. Dobrze, jeśli do zestawu dołączone są przynajmniej trzy takie końcówki.

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!