Wydarzenia sportowe

sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki

Wideo z odbywających się imprez i wydarzeń

 • IV liga piłki nożnej: LKS Promień Mońki - Orzeł Kolno   
 • Listopadowy pierwszy śnieg w Mońkach   
 • Protest kobiet przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego   
 • Samochodowy Protest Kobiet ulica Moniek   
 • Koncert Papieski - piosenka dla św. Jana Pawła II   
 • Koncert Papieski - Szkoła Muzyczna w Mońkach   
 • Dni Papieskie - koncert chóru Ad Matrem Suam   
 • Dni Papieskie - ks. Wojciech Wojtach   
 • XII Biegi Papieskie - bieg ku pamięci ks. Henryka Mirona   
 • XII Biegi Papieskie - bieg klasy III i młodszych   
 • Protest rolników 2020 Konfederacja - powiat moniecki   
 • Kiermasz występ Izabeli i Tomasza Kłubowicz   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Łukasz Rybałt   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Monkey Luuz   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Podlasiaczki   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Beata Nietupska   
 • Bogdan Bieliński o wystawie "Bitwa Warszawska"   
 • Pielgrzymka do Krypna - kościół M.B. Częstochowskiej   

Kredyt konsolidacyjny - jaki wybrać?

Kredyt konsolidacyjny jest bardzo często wybieranym rodzajem kredytowania. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że obecnie zobowiązania finansowe wobec firm pożyczkowych i banków to aż 15.444 tys. Oznacza to, że nadal wiele osób posiada kredyty i innego typu zobowiązania. Wliczane są również raty za sprzęt i pożyczki chwilówki. Jeśli nie radzimy sobie ze spłacaniem zaciągniętych pożyczek, kredyt konsolidacyjny dostępny na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny okazuje się korzystną opcją. Sprawdźmy, na czym dokładnie polega i gdzie szukać ofert.


Czy kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem?

Zobowiązanie w postaci kredytu konsolidacyjnego pomoże w łatwy sposób uporządkować nasze wszystkie zobowiązania takie jak pożyczki czy kredyty gotówkowe (https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe). Przede wszystkim uda nam się dzięki niemu zmniejszyć wysokość comiesięcznych rat, co znacznie odciąży nasz budżet domowy. Można również zaoszczędzić czas, który przeznaczamy na wykonywanie comiesięcznych przelewów w różnych terminach.

Inaczej kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, który przeznaczamy na spłacenie naszych dotychczasowych zobowiązań. Zanim się na niego zdecydujemy, ważnym jest, by przeanalizować naszą ogólną sytuację finansową. Dzięki temu sprawdzimy, czy kredyt celowy jest nam faktycznie potrzebny. W przypadku znacznej ilości rat takie rozwiązanie na pewno sprawdzi się i pozwoli nam na zmniejszenie rat. Należy pamiętać, że może zwiększyć się oprocentowanie, a co za tym idzie - także koszt kredytu. Pożyczki 0% oraz raty 0% nie są dla nas opłacalne w łączenie w kredyt konsolidacyjny. Jeśli z kolei mamy kilka kredytów, które są wysoko oprocentowane może okazać się to tańsze i łatwiejsze rozwiązanie. Należy w tym wypadku obliczyć łączny koszt wszystkich kredytów, a także sprawdzić jak te koszty zmienią się po zmianie na kredyt konsolidacyjny. Na pewno w obliczeniu kosztów pomoże nam doradca finansowy, który określi zarówno wysokość miesięcznej raty, jak również porówna koszty kredytu do tych, które już ponosimy w związku z licznymi zobowiązaniami.

Przy kredycie konsolidacyjnym trzeba pamiętać, że niestety nie otrzymamy do rąk własnych gotówki, z której spłacimy wszystkie zobowiązania. Zostaną one automatycznie przelane na konto wierzyciela.

Kredyt konsolidacyjny - jakie dane sprawdza bank?

Łączenie kredytów również łączy się z osobną, dość wnikliwą analizą naszej sytuacji finansowej. Jeśli więc mamy zadłużenie oraz niezbyt dobrą historię w BIK, bank może odmówić nam udzielenia takiego kredytu. Sprawdzane są również nasze źródła finansowania, dlatego bank może poprosić nas o dostarczenie umowy o pracę lub zaświadczenia od pracodawcy. Bank często prosi również o podanie konkretnej kwoty wynagrodzenia oraz liczby zobowiązań. Potrzebne mogą być np. umowy kredytowe podpisane z innymi instytucjami finansowymi.

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny?

Przy wyborze banku, który ma nam udzielić kredytu konsolidacyjnego, należy zweryfikować kilka ofert. Należy ocenić, czy taki kredyt jest dla nas opłacalny. Jeśli do końca spłaty zobowiązań zostało niewiele czasu, nie będzie to dobre rozwiązanie, ponieważ kredyt konsolidacyjny znacznie wydłuży czas spłaty. Przede wszystkim rata konsolidacji musi być niższa niż suma naszych rat miesięcznych z różnych zobowiązań. Ważne jest również, czy całkowita kwota do spłaty będzie mniejsza i jaki okres spłaty wybieramy. Im będzie on dłuższy, tym mniejsza czeka nas rata miesięczna. Banki mogą również prosić o dodatkowe zabezpieczenie kredytu. Może być to poręczenie przez inną osobę, która posiada stały miesięczny dochód lub nieruchomość. Poręczyciel jest tańszą opcją, jednak znalezienie osoby, która w razie naszych kłopotów finansowych będzie spłacała kredyt konsolidacyjny może być dość trudne. Nie może być to nasz współmałżonek, jeśli prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe i nie mamy podpisanej intercyzy. W drugim wypadku potrzebne nam będzie potwierdzenie, że jesteśmy właścicielami nieruchomości, a także wycena rzeczoznawcy. Może rodzić to kolejne koszty, ale czasem to jedyny sposób, by uzyskać kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny - który bank wybrać?

Bardzo popularny jest kredyt konsolidacyjny w banku Citi Handlowy. Przy kwocie do spłaty 124 119,08 zł rata miesięczna wynosi 2 068,65 zł. W kwocie tej znajduje się RRSO w wysokości 9,22%, a także oprocentowanie 7,19%, które obecnie jest jednym z najniższych oprocentowani na rynku. Prowizja w Citi Handlowy wynosi 4%. Liczba rat to 60, a suma wszystkich odsetek kredytowania jest równa 20 119,08 zł. Kredyt konsolidacyjny można ubezpieczyć. Koszt polisy ubezpieczeniowej to 1,6% kwoty kredytu.

Jeśli bank nie przyzna nam kredytu konsolidacyjnego, dobrą opcją na pozbycie się większości długów oraz uchronienie się przed komornikiem oraz odsetkami karnymi, może być ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W ten sposób nie będziemy musieli martwić się, czy komornik nie zajmie naszego prywatnego konta lub nieruchomości, którą posiadamy.

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!