Wydarzenia sportowe

sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki

Wideo z odbywających się imprez i wydarzeń

 • IV liga piłki nożnej: LKS Promień Mońki - Orzeł Kolno   
 • Listopadowy pierwszy śnieg w Mońkach   
 • Protest kobiet przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego   
 • Samochodowy Protest Kobiet ulica Moniek   
 • Koncert Papieski - piosenka dla św. Jana Pawła II   
 • Koncert Papieski - Szkoła Muzyczna w Mońkach   
 • Dni Papieskie - koncert chóru Ad Matrem Suam   
 • Dni Papieskie - ks. Wojciech Wojtach   
 • XII Biegi Papieskie - bieg ku pamięci ks. Henryka Mirona   
 • XII Biegi Papieskie - bieg klasy III i młodszych   
 • Protest rolników 2020 Konfederacja - powiat moniecki   
 • Kiermasz występ Izabeli i Tomasza Kłubowicz   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Łukasz Rybałt   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Monkey Luuz   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Podlasiaczki   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Beata Nietupska   
 • Bogdan Bieliński o wystawie "Bitwa Warszawska"   
 • Pielgrzymka do Krypna - kościół M.B. Częstochowskiej   

Czemu warto wybrać się do Chile?


Chile, z całą pewnością jest krajem fascynującym. Nie ma więc absolutnie nic dziwnego w tym, że wielu podróżników wybiera się właśnie tam. Piękne widoki, dzika przyroda, a do tego wszystkiego kultura i historia, które zachwycają na każdym kroku. Chile bez wątpienia jest jednym z najbardziej fascynujących krajów w Ameryce Południowej i na pewno warto wykorzystać jego potencjał, wybierając go na kierunek swojej podróży. Warto więc wiedzieć, jakie zabytki oraz miejsca szczególnie zasługują na uwagę.

Dlaczego akurat Chile?

Może być to pierwsze z pytań, które zadaje sobie osoba, która słyszy o tym magicznym kraju i zastanawia się nad podróżą do Ameryki Południowej. Co w nim jest takiego urzekającego, co czyni go lepszym od innych miejsc? Przede wszystkim Chile jest jednym z bezpieczniejszych krajów Ameryki Południowej. Dużo można usłyszeć o podróżach po tym kontynencie, a więc na pierwszą wyprawę zawsze polecane jest przeważnie właśnie Chile.

Chile podróże przyciąga, zarówno amatorów w kwestii samodzielnych wypraw, jak i wytrawnych podróżników, którzy niejedno już w życiu widzieli. Przed pierwszą podróżą warto jednak zaczerpnąć nieco wiedzy i dowiedzieć się, jak faktycznie wygląda wycieczka do tego kraju. Przede wszystkim, jeśli planuje się wyjazd krótszy niż 90 dni, wiza w ogóle nie jest potrzebna, co znacznie ułatwia podróżowanie. Warto także zastanowić się nad sposobem przemieszczania się po Chile. Kraj sam w sobie jest ogromny, a komunikacja nie zawsze sprawna, jeśli chodzi o przejazdy między miastami. Z tego powodu warto rozważyć wynajem samochodu, ale zawsze trzeba to robić w sprawdzonym i polecanym miejscu. Dobrym pomysłem jest także poruszanie się autobusami, ale wtedy trzeba odpowiednio zaplanować trasę i sprawdzić połączenia, aby uniknąć przykrej niespodzianki na miejscu. Wszelkie połączenia można sprawdzić w Internecie, a więc nie powinno być to specjalnie kłopotliwe. Dużo przewoźników oferuje również możliwość kupienia biletów przez Internet, co znacząco ułatwia sprawę.

Kiedy warto wybrać się do Chile? Także to warto wziąć pod uwagę. Za szczyt sezonu uznaje się okres od listopada do lutego. Wtedy jest także najcieplej oraz najmniej dni deszczowych, co, z całą pewnością szczególnie zachęca turystów, którzy liczą na przyjemny urlop i relaks.

Posiadając podstawową wiedzę, nie pozostaje już nic innego, jak tylko polować na korzystne połączenia lotnicze w dobrych cenach, które pozwolą na spełnienie swojego marzenia i wyprawę do Chile. Czasami, jeśli loty są w promocyjnej cenie, można polecieć do Chile z Polski już nawet za dwa tysiące w jedną i w drugą stronę!

Co zobaczyć w Chile?

Niewątpliwie warto wiedzieć również, co ciekawego można zobaczyć po przyjeździe do tego kraju. Atrakcji nie brakuje, ale wszystko zależne jest od czasu, jaki posiada się na zobaczenie jego zabytków. To dlatego warto przygotować sobie mapkę lub spis miejsc, które koniecznie chciałoby się zobaczyć. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie zorganizować się czasowo i odwiedzić wszystko to, na czym najbardziej zależy osobie wyruszającej na wakacje.

Z całą pewnością Chile zabytki na pewno nie zawiodą nikogo. Miejsc jest naprawdę wiele i wszystko zależy wyłącznie od tego, co lubi się najbardziej. Na pewno osoby, które szczególnie lubią spacerować i niestraszne im ciężkie warunki, z całą pewnością powinny zdecydować się na wspinaczkę na wulkan Villaricca. Widoki na pewno będą niezapomniane, ale będzie taka również sama wyprawa, która może stać się wręcz przygodą życia. Zazwyczaj takie wędrówki organizowane są z lokalnymi przewodnikami, a więc na wycieczkę trzeba się odpowiednio wcześniej zapisać. Samodzielna wyprawa również jest możliwa, ale wcześniej trzeba uzyskać specjalną zgodę. Na pewno warto mieć na uwadze, że jest to wspinaczka dość wymagająca, a więc potrzebna jest dobra kondycja oraz odpowiedni ubiór i prowiant na drogę, bez którego ani rusz.

Punktem obowiązkowym koniecznie powinno być także Santiago De Chile, które jest głównym miastem Chile i spotkać w nim można wiele malowniczych i oryginalnych zaułków. Warto zainteresować się również obecnymi tam zabytkami i zjeść obiad w lokalnej knajpce. Na pewno odwiedziny w tym tętniącym życiem mieście, będą niezapomnianą przygodą. Warto jednak wcześniej przygotować sobie szczegółową mapę, ponieważ Santiago De Chile jest ogromne, co sprawia, że stosunkowo łatwo można się tam zgubić.

Ciekawym punktem wycieczki na pewno będzie też pustynia Atacama, która jest najsuchszym, niepolarnym miejscem na ziemi. Atacama słynie z oryginalnych widoków, o które ciężko gdziekolwiek indziej. Właśnie z tego względu koniecznie powinna być odwiedzona przez przyjezdnych.

Z całą pewnością wycieczka do Chile jest doskonałym pomysłem. Ameryka Południowa pełna jest ukrytych perełek, a ich poszukiwanie warto rozpocząć właśnie od Chile, które jest jednocześnie jednym z najspokojniejszych miejsc na całym kontynencie. Warto zorganizować sobie wycieczkę, która trwać będzie przynajmniej dwa tygodnie. W taki sposób można zobaczyć już całkiem sporo.

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!