Wydarzenia sportowe

sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki

Wideo z odbywających się imprez i wydarzeń

 • IV liga piłki nożnej: LKS Promień Mońki - Orzeł Kolno   
 • Listopadowy pierwszy śnieg w Mońkach   
 • Protest kobiet przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego   
 • Samochodowy Protest Kobiet ulica Moniek   
 • Koncert Papieski - piosenka dla św. Jana Pawła II   
 • Koncert Papieski - Szkoła Muzyczna w Mońkach   
 • Dni Papieskie - koncert chóru Ad Matrem Suam   
 • Dni Papieskie - ks. Wojciech Wojtach   
 • XII Biegi Papieskie - bieg ku pamięci ks. Henryka Mirona   
 • XII Biegi Papieskie - bieg klasy III i młodszych   
 • Protest rolników 2020 Konfederacja - powiat moniecki   
 • Kiermasz występ Izabeli i Tomasza Kłubowicz   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Łukasz Rybałt   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Monkey Luuz   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Podlasiaczki   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Beata Nietupska   
 • Bogdan Bieliński o wystawie "Bitwa Warszawska"   
 • Pielgrzymka do Krypna - kościół M.B. Częstochowskiej   

Kredyt gotówkowy na świąteczne prezenty - gdzie najtańszy kredyt gotówkowy?


Zobowiązania kredytowe cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Okazuje się, że nawet co drugi dorosły Polak właśnie takie posiada. Same instytucje bankowe potwierdzają, że w okresie przedświątecznym znacznie wzrasta liczba wniosków o udzielenie kredytu. Czy oznacza to, że Polacy potrzebują finansowego wsparcia na organizację świąt?

Jeśli tak rzeczywiście jest, to jaki kredyt gotówkowy cieszy się największym zainteresowaniem w ramach zdobycia środków na zakup świątecznych prezentów. Przedstawiamy statystyki oraz zdanie ekspertów rynku finansowego.

Polacy zaciągają kredyt gotówkowy na święta

Chociaż Polacy niechętnie zaciągają kredyt gotówkowy, to na same święta o takie zobowiązanie finansowe stara się nawet 2% wszystkich wnioskujących o wsparcie ze strony banków. Wydaje się, że w obliczu bogacenia się polskiego społeczeństwa i coraz lepszej sytuacji materialnej przeciętnego gospodarstwa domowego, liczba potencjalnych kredytobiorców jest duża.

Okazuje się, że nie wszystkich stać na wyprawienie świąt w gronie rodziny, a tym bardziej na zakup wymarzonych prezentów. Zgodnie ze statystykami, przeciętna polska rodzina przeznacza na organizację świąt ponad 1100 złotych. Biorąc pod uwagę, że tylko połowa z nas w ogóle generuje jakieś oszczędności, ale zwykle nie przekraczają one kilku tysięcy złotych, kredyt na święta wydaje się nie najgorszym rozwiązaniem.

Dobrą informacją jest to, że takie zobowiązania są najczęściej dobrze przemyślane przez Polaków. Boimy się długów, nie wnioskujemy o finansowe wsparcie tego rodzaju, jeśli nie mamy pewności co do ich spłaty w wyznaczonym terminie. Trzeba przy tym wskazać, że Polska wykazuje najmniejszą liczbę dłużników, którzy nie spłacają kredytów. W tej dziedzinie radzimy sobie znacznie lepiej, aniżeli nasi zachodni sąsiedzi.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Jedną z opcji, by zasilić domowy budżet w ramach organizacji świąt zgodnie z indywidualnymi potrzebami i preferencjami, pozostaje zaciągnięcie kredytu na dowolny cel. To kredyt gotówkowy, który charakteryzuje się nie tylko najbardziej elastycznymi warunkami, ale również najbardziej swobodnymi ograniczeniami ze strony samych instytucji bankowych.

Banki nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia ani wkładu własnego, a weryfikacja wiarygodności oraz wypłacalności potencjalnego klienta przebiega poprzez analizę zdolności kredytowej. Ważną informacją jest też to, że bank zupełnie nie ingeruje w sposób wydawania udzielonych środków ani nie wymaga wskazania konkretnego celu zaciągania kredytu. Kredytobiorca może więc przeznaczyć środki na dowolny cel i nie musi dokumentować jego realizacji.

Kredyt gotówkowy czy kredyt celowy na świąteczne prezenty?

Kredytobiorcy, którzy chcą zdobyć środki finansowe na święta, oprócz kredytu gotówkowego na dowolny cel, mogą wnioskować także o kredyty celowe. Te są dobrym rozwiązaniem, jeśli pod uwagę weźmiemy chęć nabycia prezentów za środki otrzymane z banku.

Okazuje się, że kredyt gotówkowy ze wskazaniem konkretnego celu, może być udzielony na bardziej preferencyjnych warunkach aniżeli zobowiązanie na dowolny cel. To dlatego, że instytucja bankowa otrzymuje od razu dodatkowe zabezpieczenia w razie ewentualnej niewypłacalności swojego klienta, ryzyko kredytowe znacznie maleje. Bank wynagradza więc konieczność wskazania celu oraz udokumentowanie jego nabycia z udzielonego wsparcia niższym oprocentowaniem, mniejszymi kosztami około kredytowymi czy też wydłużonym okresem trwania umowy kredytowej, a więc niższymi ratami.

Kredyt celowy na święta wydaje się optymalnym rozwiązaniem w ramach chęci nabywania prezentów, takich jak sprzęt RTV czy AGD, w przypadku których udokumentowanie ich nabycia nie jest żadnym problemem. Wystarczy wskazać fakturę czy też paragon potwierdzający zakup.

Należy przy tym zaznaczyć, że w przypadku kredytu celowego bank także sprawdza zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. W ramach weryfikacji analizowana jest wysokość generowanych dochodów, koszty, jakie wiążą się ze spłatą innych zobowiązań czy prowadzeniem gospodarstwa domowego oraz historia kredytowa, czyli zachowania kredytobiorcy względem spłaty comiesięcznych rat. Dłużnicy raczej nie mają szans na otrzymanie kredytu na święta.

Jak znaleźć tani kredyt gotówkowy?

Bez względu na to, jaki rodzaj zobowiązania kredytowego wybierze Polak w ramach otrzymania finansowego wsparcia na święta, zawsze warto porównać co najmniej kilka ofert. Dzięki temu udaje się wybrać najtańszy kredyt gotówkowy albo taki, który najlepiej spełnia indywidualne potrzeby, preferencje, ale też możliwości potencjalnego klienta. Dobrym sposobem na znalezienie taniego kredytu gotówkowego jest kalkulator kredytowy online, dzięki któremu znalezienie naprawdę korzystnego zobowiązania finansowego jest proste.

W tym celu przydają się również rankingi online, najlepiej szukać ich na niezależnych portalach o tematyce finansowej. W takich zestawieniach porównywane są kluczowe czynniki, które wskazują na opłacalność zobowiązania kredytowego. To na przykład oprocentowanie, marża, RRSO, prowizja, wysokość miesięcznych rat czy też okres trwania umowy pomiędzy kredytobiorcą a bankiem.

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!