Wydarzenia sportowe

sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki

Wideo z odbywających się imprez i wydarzeń

 • IV liga piłki nożnej: LKS Promień Mońki - Orzeł Kolno   
 • Listopadowy pierwszy śnieg w Mońkach   
 • Protest kobiet przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego   
 • Samochodowy Protest Kobiet ulica Moniek   
 • Koncert Papieski - piosenka dla św. Jana Pawła II   
 • Koncert Papieski - Szkoła Muzyczna w Mońkach   
 • Dni Papieskie - koncert chóru Ad Matrem Suam   
 • Dni Papieskie - ks. Wojciech Wojtach   
 • XII Biegi Papieskie - bieg ku pamięci ks. Henryka Mirona   
 • XII Biegi Papieskie - bieg klasy III i młodszych   
 • Protest rolników 2020 Konfederacja - powiat moniecki   
 • Kiermasz występ Izabeli i Tomasza Kłubowicz   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Łukasz Rybałt   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Monkey Luuz   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Podlasiaczki   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Beata Nietupska   
 • Bogdan Bieliński o wystawie "Bitwa Warszawska"   
 • Pielgrzymka do Krypna - kościół M.B. Częstochowskiej   

Abstrakcja na płótnie - wieszamy obraz, który odmieni mieszkanie


W pierwszej kolejności zwracamy się do osób, które są sceptycznie nastawione do sztuki nowoczesnej i nie przepadają za oderwanymi od rzeczywistości przedstawieniami. Takie kompozycje, bez względu na to, jak odczytamy ich treść, mogą się stać zachwycającą dekoracją wnętrza. Wystarczy, że popatrzymy na takie dzieło jak na oryginalne zestawienie barw i kształtów. Taki akcent będzie wyrazistym elementem aranżacji lub stanie się harmonijnie prezentującym się dodatkiem - wszystko zależy od naszej fantazji.

Jeśli ktoś jest miłośnikiem sztuki współczesnej, to jesteśmy więcej niż pewni, że nie będziemy musieli go przekonywać, by w jego mieszkaniu pojawił się zaproponowany przez nas obraz. Abstrakcja to jeden z najciekawszych sposobów, żeby zamienić zwykłą aranżację w stylowe wnętrze. Co więcej, taka metamorfoza wystroju zajmie nam tylko chwilę, a rezultaty będą spektakularne. Uprzedzamy także wszelkie wątpliwości - wcale nie musimy być znawcami ani koneserami, żeby zdecydować się na taką ozdobę.

Wystarczy, że przy podejmowaniu decyzji będziemy się kierować własną intuicją i gustem. Najważniejsze, żeby wybrana przez nas kompozycja po prostu się nam podobała. Niektórzy zachwycają się abstrakcją geometryczną, inni ekspresjonistyczną - ja proponujemy wybrać tę, która od razu przyciągnie naszą uwagę! - wyjaśnił nam ekspert z Myloview.pl.

Wyrazisty akcent i nic więcej


https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/abstrakcja/

Gdy oglądamy zachwycające aranżacje w Internecie, możemy się zastanawiać, co sprawia, że są one tak stylowe i eleganckie. Diabeł tkwi w szczegółach. Bardzo często o końcowym efekcie świadczą dodatki, które zamieniają zwykły salon w wystrój na najwyższym poziomie. Takim akcentem może być na przykład przyciągający oko obraz. Abstrakcja - turkus na płótnie zestawiony z żółtą kanapą, intensywny granat kompozycji kontrastujący z czerwonym dywanem lub połączenie różu z zielenią, które urozmaici biała ściany - sprawi, że wygląd mieszkania zmieni się o 180 stopni. Możemy nic więcej nie zrobić w naszym wnętrzu, a przestrzeń będzie się prezentować jak nigdy przedtem. Ważne jest także, by przedstawienie umieścić w odpowiednim miejscu, gdzie będzie najlepiej widoczne. Jeśli dysponujemy przestronnym metrażem, nie bójmy się sięgnąć po wielkoformatowe płótno lub poliptyk. Sztukę abstrakcyjną należy eksponować z rozmachem!

Kolorowe plamy jak z palety


Niektóre dzieła można by porównać do malarskiej palety, na której artysta szukając upragnionego odcienia, miesza ze sobą różne kolory. Podobnie na płótnie przenikają się najprzeróżniejsze barwy, które choć nie ukazują niczego konkretnego, tworzą niezwykle efektowne kompozycje. Na takich dziełach czasami widać wyraźne smugi pędzla, innym razem są to idealnie gładkie, tęczowe smugi.

W tym sezonie bardzo popularnym motywem zdobniczym jest tzw. Liquid Marble, który wygląda dokładnie tak, jak się nazywa. Wzór przypomina roztopiony marmur, który przyjmuje płynne, nieco organiczne kształty. Jeśli lubimy podążać za modnymi trendami, w naszym wnętrzu powinien pojawić się taki obraz. Abstrakcja w intensywnym odcieniu fuksji, złota i turkusu to moja propozycja. - polecił nam specjalista z Myloview.

Przyciągająca wzrok geometria


https://myloview.pl/

Wśród sztuki nieprzedstawiającej należy wyróżnić także geometryczne kompozycje, które prezentują zupełnie inny nurt omawianej przez nas sztuki. Tutaj nie znajdziemy płynnych linii ani swobodnych plam rozlanej farby. Na płótnie pojawiają się za to bardzo wyraziste formy w postaci geometrycznych figur. Znakomitym źródłem inspiracji może być dla nas Bauhaus, który w tym roku obchodzi 100-lecie powstania i który w dziełach malarskich stawiał na energetyczne kolory i ostre kształty. Kompozycja, na której znajdziemy czerwony, żółty, niebieski, pomarańczowy i zielony kolor, z pewnością nie tylko urozmaici stonowany salon, ale nada mu także charakteru. Poziome płótno będzie się znakomicie prezentować nad sofą lub jadalnym stołem. A jeśli nie jesteśmy pewni, czy taka ilość barw będzie pasować do naszego wystroju? Wówczas rozwiązaniem jest monochromatyczny obraz. Abstrakcja, czarno biały wzór o oszczędnej formie, ożywi przestrzeń, ale jej nie przytłoczy.

Minimalizm, który wiele zmienia


Abstrakcja może być efektowna, ale jednocześnie minimalistyczna w wyrazie. Co więcej, nie zawsze musi być całkowicie oderwana od rzeczywistości. Znakomitym przykładem są fotografie, które uwieczniają nowoczesną architekturę w nietypowy, nieco artystyczny sposób. Zamiast pełnej bryły szklanego wieżowca w kadrze znajduje się takie ujęcie budynku, które całkowicie zaskakuje. Dopiero po dłuższej chwili możemy się zorientować, że nie jest to przypadkowa kompozycja przenikających się kształtów, lecz sfotografowany z żabiej perspektywy szklany drapacz chmur. Takie nietypowe obrazy to rozwiązanie dla miłośników minimalizmu. Jak powiedział nam ekspert Myloview, takie płótno sprawdzi się nie tylko we współczesnej aranżacji salonu, ale będzie także pasować jak ulał do wystroju służbowego biura lub architektonicznej pracowni.

Abstrakcja nie jedno ma oblicze - może być energetyczna lub stonowana, łagodna w wyrazie lub pełna kanciastych brył, rzucająca się w oczy lub dyskretna. Jeśli znajdziemy kompozycję, która idealnie uzupełni naszą dotychczasową aranżację i będzie sprawiać wrażenie, jakby od zawsze się tam znajdowała, wówczas spektakularną stylizację mamy gwarantowaną.

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!