Wydarzenia sportowe

sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki

Wideo z odbywających się imprez i wydarzeń

 • IV liga piłki nożnej: LKS Promień Mońki - Orzeł Kolno   
 • Listopadowy pierwszy śnieg w Mońkach   
 • Protest kobiet przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego   
 • Samochodowy Protest Kobiet ulica Moniek   
 • Koncert Papieski - piosenka dla św. Jana Pawła II   
 • Koncert Papieski - Szkoła Muzyczna w Mońkach   
 • Dni Papieskie - koncert chóru Ad Matrem Suam   
 • Dni Papieskie - ks. Wojciech Wojtach   
 • XII Biegi Papieskie - bieg ku pamięci ks. Henryka Mirona   
 • XII Biegi Papieskie - bieg klasy III i młodszych   
 • Protest rolników 2020 Konfederacja - powiat moniecki   
 • Kiermasz występ Izabeli i Tomasza Kłubowicz   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Łukasz Rybałt   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Monkey Luuz   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Podlasiaczki   
 • Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Beata Nietupska   
 • Bogdan Bieliński o wystawie "Bitwa Warszawska"   
 • Pielgrzymka do Krypna - kościół M.B. Częstochowskiej   

Meble ogrodowe z technorattanu - dlaczego warto?

Meble z technorattanu to coraz częściej i chętniej wybierane rozwiązanie do ogrodu, na działkę, taras czy balkon. Nic dziwnego - umeblowanie tego rodzaju charakteryzuje się wieloma zaletami. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze z nich. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na meble technorattanowe.

 1. 1. Czym jest technorattan?
 2. 2. Doskonały wygląd
 3. 3. Wysoka trwałość
 4. 4. Łatwe i wygodne w pielęgnacji
 5. 5. Bogactwo kolorów i wzorów
 6. 6. Materiał ekologiczny
 7. 7. Lekka i stabilna konstrukcja

Czym jest technorattan?

Technorattan, inaczej nazywany syntetycznym lub też sztucznym rattanem, to materiał powstający jako syntetyczna żywica z włókien polietylenowych, poliuretanowych lub polipropylenowych, które są skutecznie zabezpieczone przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dzięki swym wytrzymałym właściwościom, tworzywo to jest często wykorzystywane przede wszystkim do produkcji umeblowania do ogrodu i na działkę, donic i innego typu zewnętrznych dekoracji i akcesoriów.

Doskonały wygląd

Do niewątpliwych zalet technorattanu należy jego estetyczny, świetny wygląd. Jego ciasne sploty kojarzą się z naturalnymi materiałami, takimi jak wiklina czy rattan, jednakże są od nich o wiele trwalsze. Meble te są także zazwyczaj o wiele tańsze niż meble z naturalnego drewna. Dodatkowo tworzywo to świetnie wygląda skomponowane z innymi materiałami, np. szkłem, drewnem naturalnym albo tkaninami.

Wysoka trwałość

Kolejną zaletą mebli ogrodowych technorattanowych jest ich wysoka wytrzymałość i solidność. Przedmioty wykonane z tego materiału są odporne na wilgoć, opady lub palące słońce, dlatego też meble można bez przeszkód trzymać pod gołym niebem. Warto jednakże pamiętać, że na zimę lepiej jest je jednak przenieść do miejsca zadaszonego, jednakże wiosną czy w lecie, nawet podczas mocnej ulewy, bez obaw można je zostawić na wolnym powietrzu. Co istotne, meble te są odporne nawet na silne promienie słoneczne, dzięki czemu nie blakną i zachowują konkretny kolor przez cały czas.

Łatwe i wygodne w pielęgnacji

Pozytywną cechą wspomnianych mebli jest również z pewnością łatwość ich czyszczenia. O zabrudzenia mebli, szczególnie przetrzymywanych w ogrodzie czy na odsłoniętym tarasie jest nietrudno, dlatego tym bardziej cecha ta jest pożądana. Meble technorattanowe nie chłoną zapachów i przebarwień powstałych np. w wyniku rozlanego wina czy soku. Aby je wyczyścić, wystarczy przemyć je wodą z mydłem lub odrobiną innego środka. Mebli wyprodukowanych z tego materiału nie trzeba też regularnie konserwować, jak ma to miejsce w przypadku naturalnego drewna. W przypadku zakurzenia (np. po wyciągnięciu mebli na wiosnę ze schowka, w którym spędziły one zimę), wystarczy je opłukać wodą np. z węża ogrodowego lub przetrzeć za pomocą wilgotnej szmatki.

Bogactwo kolorów i wzorów

Omawiane tworzywo może imitować różne materiały, dlatego też bez trudu można napotkać meble przypominające do złudzenia wyroby drewniane. Technorattan można znaleźć z włóknami przypominającymi wiklinę, o przekroju kolistym lub płaskim. Tworzywo to bez trudu można również zabarwić, dlatego też umeblowanie technorattanowe jest dostępne w wielu kolorach, aczkolwiek wciąż najpopularniejsze pozostają wyroby brązowe, beżowe, kremowe czy czarne, znakomicie komponujące się z zielenią ogrodu. Szeroki wybór różnego rodzaju mebli tachnorattanowych znajdziesz na stronie https://www.meblobranie.pl/meble-ogrodowe-technorattan.

Materiał ekologiczny

Technorattan jest często nazywany ekorattanem lub ecorattanem ze względu na swe właściwości. Wykorzystywane do jego produkcji włókna polipropylenowe lub polietylenowe są zdatne do recyklingu, tak więc same meble również można przetwarzać. Dzięki doskonałej trwałości tego tworzywa, meble technorattanowe zachowują świetny wygląd i funkcjonalność na bardzo długi czas (średnio około 15 lat), dzięki czemu nie trzeba ich często wymieniać jak to jest w przypadku szybko niszczących się mebli plastikowych, tworząc tym samym dodatkowe odpady.

Lekka i stabilna konstrukcja

Kolejną ważną zaletą wspomnianego umeblowania jest ich lekka, a równocześnie stabilna konstrukcja. Większość modeli jest wykonanych na trwałych stelażach, co pozwala na zachowanie ich kształtu na wiele lat. Stelaże te są zazwyczaj bardzo lekkie, przez co mogą być bez większego wysiłku przenoszone w dowolnie wybrane miejsce. Należy przy tym podkreślić, że ich lekkość nie jest jednak tak wielka, żeby byle podmuch wiatru porwał je z ziemi. Wręcz przeciwnie - są one cięższe niż np. meble plastikowe, więc stoją pewnie nawet podczas mocnego wiatru.

Jak można więc zauważyć, meble z technorattanu posiadają mnóstwo zalet. Warto przekonać się o nich samodzielnie, wybierając komplet do własnego ogrodu, na taras, balkon czy działkę. Mimo że koszt zakupu tego typu umeblowania nie należy do najniższych, to zakup ten dość szybko zwraca się w miarę użytkowania mebli. Doskonała jakość, trwałość i świetny wygląd mebli technorattanowych pozwala na funkcjonalne i wygodne korzystanie z nich przez wiele lat, bez konieczności wymiany, naprawy czy kupowania nowego kompletu.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!