• Tadeusz Skutnik o uchwaleniu Konstytucji 3 Maja
  • III Memoriał im. Stanisława Fiedorczuka w tenisie stołowym
  • Wieczór poetycki Mirosława Brozio

LKS Promień Mońki - MKS Mielnik   4:1 (2:1)

W 32 kolejce IV ligi Promień podejmował na własnym boisku zespół MKS Mielnik. Przed tym spotkaniem Promień z 52 punktami zajmował miejsce 4, goście zaś ciągle walczą o utrzymanie. Ale jak to bywa w każdej lidze pozycja w tabeli nie gwarantuje zwycięstwa faworytom. Gospodarze dzisiejszego spotkania mieli ten komfort, że osiągnęli w obecnych rozgrywkach bardzo wysoką pozycję w tabeli czego chyba się nikt nie spodziewał przed rozgrywkami.

Trener Marcin Grygo na ten mecz zadysponował "jedenastkę" składającą się głównie z najmłodszych zawodników którzy do tej pory grali w podstawowym składzie i tych którzy byli zawodnikami rezerwowymi. Na ławce usiedli podstawowi zawodnicy (Bondziul, Godlewski, Odyjewski, Kulikowski, Jabłoński - kontuzja).

Pierwsza połowa to wyrównane spotkanie, chociaż więcej groźnych sytuacji pod bramką gości stwarzali piłkarze Promienia. W 7 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Krzysztof Klim i uderzeniem z głowy zdobył bramkę na 1:0. W 15 min. zawodnik gości uderzeniem z ok. 20 m. uderzył tuż przy słupku i doprowadził do remisu. W 20 min. bardzo aktywny Poliński zostaje faulowany w polu karnym gości i sędzia dyktuje rzut karny. Skutecznym wykonawcą karnego jest Magnuszewski i zdobywa bramkę na 2:1. W 41 min. Poliński po minięciu obrońcy z ok. 18 m uderza w poprzeczkę. Wynikiem 2:1 kończy się pierwsza połowa spotkania.

Druga połowa ze względu na panujący upał przebiegało w nieco wolniejszym tempie. Było więcej niedokładności zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Od 66 min. trener Grygo dokonał kilku zmian w zespole gospodarzy. Na boisko w 66, 68, 80 mi. kolejno weszli Bondziul, Odyjewski, Godlewski. Od tego momentu gra ze strony gospodarzy wyraźnie się ożywiła. W 79 min. wprowadzony na boisko Odyjewski zdobywa bramkę na 3:1 dla Promienia. W 45+2 min. dosłownie chwilę po wejściu na boisko Kulikowski po dośrodkowaniu Bondziula z rzutu rożnego strzałem z głowy nie daje żadnych szans bramkarzowi gości i zdobywa 4 bramkę, tym samym ustala wynik spotkania na 4:1 dla Promienia.

Bardzo pozytywnie należy ocenić postawę najmłodszych zawodników Promienia, którzy w żaden sposób nie odstawali od bardziej doświadczonych zawodników gości. Również bardzo trafione i rozsądne decyzje personalne trenera Marcina Grygo przyniosły efekt w postaci wysokiego zwycięstwa.

Promień: Wiszowaty, D.Purta, Klim, Magnuszewski, M.Purta, Rafałko, Citko, Chojnowski, Poliński, Gnidziejko, Głódż. Na zmiany wchodzili: Bondziul, Odyjewski, Godlewski, Kulikowski, Misiewicz.