Rodzinne Ogrody Działkowe im. Tysiącleca Państwa Polskiego
  • Rodzinny Ogród Działkowy im. Tysiąclecia PP
  • Rodzinny Ogród Działkowy im. Tysiąclecia PP
  • Rodzinny Ogród Działkowy im. Tysiąclecia PP

Lampy - poprawa bezpieczeństwa

image1

W celu poprawy bezpieczeństwa na terenie ROD im. Tysiąclecia Państwa Polskiego - Zarząd zakupił i częściowo zainstalował nowe lampy przy alejkach.

Zebranie Sprawozdawcze

image1

W dniu 6 kwietnia w świetlicy Domu Działkowca, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze ROD Tysiąclecia w Mońkach. W zebraniu udział wzięło 42 członków.

Cięcie drzew owocowych

image1

Aby drzewa owocowe dobrze rosły i obficie plonowały, trzeba je odpowiednio przycinać. Cięcie przeprowadzamy wczesną wiosną, przed rozpoczęciem wegetacji.

Monitoring

image1

Zarząd Ogrodu w trosce o bezpieczeństwo działkowiczów, o ich mienie, jak również o porządek w obrębie pojemników i ochrony Domu Działkowca podpisał umowę monitoringu ROD.

Styczniowe prace

image1

Zima to okres odpoczynku od prac w ogrodzie, ale warto do niego zaglądać aby sprawdzić w jakim jest stanie. W styczniu możemy rozpocząć bielenie pni drzew owocowych, aby mniej się nagrzewały w słońcu.

Przypominamy, radzimy

image1

Nadchodzi listopad więc czas na ochronę roślin i tak: po zbiorze warzyw, usuwamy resztki roślinne, gdyż mogą na nich zimować sprawcy chorób i szkodniki.

Dzień Działkowca

image1

22 września 2017r Zarząd Ogrodu Działkowego im. Tysiąclecia PP zorganizował obchody "Dnia Działkowca 2017".


Hymn Polskiego Związku Działkowców

Zapraszamy do zapoznania się trzema wierszami o naszych działkach napisanych przez Jadwigę Koleśnik

Jeżeli chcesz, aby cebulki kwitły rok po roku, musisz posadzić je na odpowiedniej głębokości. Cebulki posadzone zbyt płytko wysychają latem i dlatego mogą nie mieć wystarczająco dużo energii, aby zakwitnąć w kolejnym roku.