e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Oficjalnie otwarto


11 maja oficjalnie otwarto powiatowe boisko w Mońkach, wybudowane w ramach rządowo-samorządowego programu Orlik 2012. Inwestycja Starostwa Powiatowego otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Boisko ze sztuczną murawą dostępne będzie mieszkańcom w godz. 16-20, a wcześniej będą z niego korzystać uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach. Wybudowane boisko razem z sąsiadującą Pływalnią Powiatową tworzy bardzo nowoczesny kompleks sportowy, który znajduje się w centrum Moniek. Już w trakcie budowy i przygotowań do otwarcia zgłaszały się osoby indywidualne, drużyny i kluby sportowe z chęcią korzystania z boiska.

Na uroczystość otwarcia przybyli min.: Marszałek Sejmu Stefan Niesiołowski, posłowie na Sejm RP: Józef Piotr Klim, Krzysztof Jurgiel, Robert Tyszkiewicz, Kazimierz Gwiazdowski, Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, wiceprezydent Białegostoku Tadeusz Arłukowicz oraz przedstawiciele samorządu wszystkich szczebli:
Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański, Wicemarszałek Jacek Piorunek, radni powiatowi, wójtowie, burmistrzowie, przewodniczący Rad Gmin.

Ceremonii poświęcenia dokonali proboszczowie moniecki parafii: Ks. Dziekan Tadeusz Horosz i Ks. Prałat Henryk Miron. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowymi przemówieniami. Wystąpiły zespoły taneczne z Jaświł a później rozegrano pierwsze mecze piłki nożnej i koszykówki.

Powiatowe boisko jest pierwszym w powiecie i siedemnastym w województwie podlaskim wybudowanym z programu Moje boisko Orlik 2012.


   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!