e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Pielgrzymka do Krypna


Blisko 20 kilometrów miało do pokonania 505 pielgrzymów, którzy wyruszyli z Moniek do Krypna. Piesza pielgrzymka zawsze wyrusza w sobotę, na poczatku wrzesnia, związana jest z uroczystością Matki Bożej Siewnej i pątnicy pokonują w jeden dzień.

Pielgrzymi wyruszyli w południe z dwóch monieckich kościołów Matki Boskiej Częstochowskiej i Św. Brata Alberta. Szli w niej ks. Maciej Słyż, alum Paweł Sauć, ks. Piotr Karpiesiuk i diakon Paweł Popielnicki oraz ks. Andrzej Bojarzyński z Kuźnicy Białostockiej. Jak co roku towarzyszyli im również pielgrzymi z parafii Goniądzkiej z ks. Wojciechem Stupakiem.

Po drodze robiono przystanki we wsi Dziękonie i Boguszewo. Na miejscu w Krypnie dołączyli do nich pielgrzymi z innych parafii. Pielgrzymka zakończyła się mszą świętą w Krypnie. Tegoroczna XXIV Piesza Pielgrzymka do Krypna odbywała się pod hasłem „Kontrola sumienia”.

Patronką Sanktuarium w Krypnie jest Matka Boża Pocieszenia. Dlatego pielgrzymi szli w intencji wszelkich życiowych trudności czy kłopotów. Młodzież prosiła też będzie o błogosławieństwo z okazji początku roku szkolnego.

pielgrzymka
pielgrzymka
pielgrzymka
pielgrzymka
pielgrzymka

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!