e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Spotkanie HDK


W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

W spotkaniu uczestniczyli honorowi dawcy krwi naszego powiatu oraz osoby, które są organizatorami akcji pobierania krwi. Obecni byli: Mirosław Szyfman – Dyrektor Podlaskiego Zarządu Okręgowego PCK w Białymstoku, Michał Grzybek – Wiceprezes Zarządu Okręgowego PCK w Białymstoku, Aleksander Gierasimczuk – Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Mońkach, Tomasz Krawczuk – Wiceprezes ZR PCK w Mońkach. Zasłużonym Dawcom Krwi wręczono odznaczenia i upominki. Odznakę Zasłużony HDK po 18 litrach krwi otrzymał Tomasz Karwowski, natomiast po oddaniu 12 litrów krwi Mieczysław Kirejczyk.

Podsumowano udział strażaków w honorowym krwiodawstwie w programie "Ognisty Ratownik – Gorąca Krew". Udział wzięły strażacy z: OSP Knyszyn, OSP Krypno, OSP Jasionówka, OSP Trzcianne, OSP Goniądz, OSP Sikor oraz KP PSP w Mońkach. W sumie strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu monieckiego oddali ponad 12 litrów krwi.

Obecnym na spotkaniu nauczycielom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach podziękowano za zorganizowanie akcji oddawania krwi przez młodzież w listopadzie br. (w Liceum 37 osób a w ZSZ 45 osób oddało krew). W sumie w Mońkach w 2007 r. pobrano ponad 70 litrów a na terenie naszego powiatu ponad 174 litry krwi.

Spotkanie odbyło się dzięki ofiarności sponsorów. Upominki ufundowali:

- Urząd Miejski w Knyszynie,

- Ośrodek Szkolenia Kierowców "Elcar" w Mońkach,

- Sklep WIGO p. Wiesława Godlewskiego w Mońkach.

- Podlaski Zarząd Okręgowy PCK w Białymstoku ze środków z 1% podatku przekazanego przez mieszkańców naszego powiatu.

Za pomoc w realizacji zadań poprzez wsparcie finansowe bardzo serdecznie dziękujemy.
Wszystkim Honorowym dawcom krwi składamy serdeczne podziękowania za ten drogocenny dar jakim jest krew.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim krwiodawcom i ich rodzinom zdrowych, wesołych i pogodnych świąt !

Prezes ZRPCK - Andrzej BeczkoFotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!