e-Monki.pl    
 katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Uhonorowano honorowych dawców


18 lutego uroczyście podsumowano dwa lata działalności Polskiego Czerwonego Krzyża rejonu monieckiego, a także z okazji dnia Honorowego Dawcy Krwi wręczano odznaczenia i wyróżnienia.

A wręczali je: Andrzej Beczko - Prezes Oddziału Okręgowego PCK w Białystoku i Dariusz Średziński - Zastępca Dyrektora ds. Medycznych z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski i Burmistrz Goniądza Grzegorz Dudkiewicz, Marek Szydłowski - Wójt Gminy Trzcianne. Obecnie też byli Błażej Buńkowski Starosta Moniecki oraz Dariusz Gwiazda Dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury. Imprezę prowadził Jarosław Skwarko.

W dowód uznania wszystkim Krwiodawcom z całego serca dziękuję za wkład w ratowanie zdrowia i życia ludzi, a także za ofiarność i gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Bezcenny dar, którym dzielicie się z potrzebującymi jest z pewnością jednym z najcenniejszych podarunków jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi.
W 2021 roku na terenie miasta Mońki zorganizowano 12 akcji pobierania krwi. Pobrano 584 donacji na łączną ilość 262 litrów krwi. Akcje pobierania krwi zorganizowano również w Goniądzu, którego współorganizatorem było OSP Goniądz. Pobrano 158 donacji na łączną ilość 71 litrów krwi. W Trzciannem współorganizatorem akcji było OSP Trzcianne. Zorganizowano 6 akcji na których pobrano 132 donacji na łączną ilość 59 litra krwi. Zorganizowano również pobieranie krwi w Gminie Jaświły. Współorganizatorami akcji były jednostki OSP z Bobrówki, Brzozowej i Dolistowa. W 6 zorganizowanych akcjach pobrano 154 donacji na łączną ilość 69 litrów krwi.

W sumie na zorganizowanych 30 akcjach pobrano 1028 donacji na ogólnie łączną ilość 462 litrów bezcennej krwi.
W 2022 roku na terenie miasta Mońki zorganizowano 12 akcji pobierania krwi. Pobrano 450 donacji na łączną ilość 202 litrów krwi. Akcje pobierania krwi zorganizowano również w Goniądzu, którego współorganizatorem było OSP Goniądz. W 6 zorganizowanych akcjach pobrano 147 donacji na łączną ilość 66 litrów krwi. W Trzciannem współorganizatorem akcji było OSP Trzcianne. Zorganizowano 6 akcji na których pobrano 105 donacji na łączną ilość 47 litra krwi. W Gminie Jaświły współorganizatorami akcji były jednostki OSP z Bobrówki, Brzozowej, Dolistowa i Mikicina. W 6 zorganizowanych akcjach pobrano 146 donacji na łączną ilość 65 litrów krwi.

W sumie na zorganizowanych 33 akcjach pobrano 909 donacji na ogólnie łączną ilość 409 litrów bezcennej krwi.

Organizatorami akcji pobierania krwi w 2021 i 2022 roku byli: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Mońkach, koło PCK w Goniądzu "Biebrzańska krew – bezcenny dar", koło PCK w Trzciannem "Po kropelce". Moniecki Ośrodek Kultury, jednostka OSP z Bobrówki, Brzozowej, Dolistowa, parafia Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Kazimierza w Mońkach, portal e-Monki, portal szuwary.

Paweł Jaworowski - Prezes Oddziału Rejonowego PCK

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!