e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Letnie pejzaże muzyczne


28 sierpnia w kościele Św. Brata Alberta Chmielowskiego odbył się koncert muzyki wokalno-organowej. Wystąpili Małgorzata Trojanowska - sopran oraz Sylwester Trojanowski - organy.

Przed publicznością swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Małgorzata Trojanowska - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno - Pedagogicznego w Białymstoku. Jej repertuar jest bogaty i różnorodny, obejmuje partie i arie operowe, oratoryjne, operetkowe, liczne arie koncertowe i pieśni, a także utwory musicalowe oraz piosenki dawnych artystek polskiej estrady (m.in. Hanki Ordonówny, Ireny Santor, Sławy Przybylskiej).

Na organach zasiadł Sylwester Trojanowski - absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filii w Białymstoku. W 2005 roku ukończył Wydział Instrumentalny w klasie organów prof. Marii Terleckiej. Koncertuje w Polsce jako solista i kameralista, współpracuje z orkiestrami i zespołami jako pianista, organista i pozytywista, brał udział w nagraniach radiowych i telewizyjnych. Współpracuje również z Zespołem Muzyki Dawnej Diletto Anny Moniuszko, realizując partie basso continuo.

W niedzielnym repertuarze usłyszeliśmy kilkanaście utworów. Warto przypomnieć, że Sylwester i Małgorzata Trojanowscy pracowali w Monieckim Ośrodku Kultury, byli również twórcami Ogólnopolskiego Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Jeszcze Polska nie zginęła".
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!