e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Miting - Sprawni inaczej


W dniu 21 czerwca odbył się XXVII Miting Osób Niepełnosprawnych "Sprawni Inaczej" zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy "GAMA" w Mońkach. Przybyłych gości powitała Dyrektor ŚDS "GAMA" - Agnieszka Wykowska. Oficjalnego rozpoczęcia Mitingu dokonał Burmistrz Moniek - Zbigniew Karwowski.

Ze względu na warunki pogodowe, dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół w Mońkach przy ul. Planetarnej 13, spotkanie odbyło się na hali sportowej szkoły . Organizacja mitingu była możliwa dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Mońki.

W spotkaniu udział wzięli uczestnicy ŚDS "GAMA", Warsztatów Terapii Zajęciowej, wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Mońkach, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Mońkach oraz inne osoby niepełnosprawne z gminy Mońki.

Miting poprowadzili animatorzy KLANZY, którzy angażowali wszystkich uczestników do podjęcia aktywności ruchowej i tanecznej. Przygotowane konkurencje były ciekawe, co zachęcało do wzięcia w nich udziału i sprzyjało integracji. Dużą popularnością cieszyły się stanowiska cyrkowe i twórcze. Interesującym wariantem była możliwość wzięcia udziału w powiększonych wersjach popularnych gier takich jak kółko krzyżyk, memory, twister i inne. Regenerację sił po aktywnym uczestnictwie w spotkaniu zapewnił przygotowany poczęstunek. W trakcie spotkania, osoby chętne miały możliwość pomiaru ciśnienia. Na zakończenie Mitingu wszyscy jego uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Spotkanie dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń i emocji. Dziękujemy pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mońkach za pomoc w przeprowadzeniu spotkania oraz wszystkim, którzy wsparli organizację XXVII Mitingu Osób Niepełnosprawnych "Sprawni Inaczej".

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!