e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Góra Grosza w przedszkolu


Przedszkole w Mońkach po raz kolejny przyłączyło się do akcji zbierania drobnych monet w ramach XXII ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza" organizowanej przez towarzystwo "Nasz dom". Celem tej akcji jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne, czyli pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi.

Akcja "Góra Grosza" w naszym przedszkolu trwała od 15.11.2021 do 31.12.2021 roku. W tym czasie dzieci przynosiły do specjalnie przygotowanych skarbonek mieszczących się w każdej grupie monety głownie o nominałach od 1 do 50 groszy.

Łącznie w ramach akcji na terenie naszego Przedszkola zebrano 120,5 kg monet, co w przeliczeniu dało kwotę 2500 złotych.

Najwięcej monet zebrały:
- 4 latki B (grupa pani C. Wierzbickiej)
- 6 latki C (grupa pani W. Jabłońskiej)
- 6 latki A (grupa pani D. Grzegorczyk)
- 6 latki D (grupa pani E. Pruszyńskiej)

Grupy te w nagrodę za swoje zaangażowanie w akcję otrzymały nagrody: książeczki edukacyjne, zestawy klocków konstrukcyjnych oraz puzzle.

Dziękujemy za wspólny udział w akcji, serdecznie gratulujemy grupom, którym udało się zebrać najwięcej i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.

Warto pomagać
Organizatorzy: I. Baworska, A. Jarmołowska, W. Olechno.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!