e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Inscenizacja teatralna - Karmelek


2 czerwca 2022 roku Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Mońkach oraz Pani Ewa Konopka (wychowawczyni klasy I a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach) zaprosili do monieckiej Mediateki rodziców, rodzeństwo, dziadków i innych krewnych uczniów wspomnianej klasy na inscenizację teatralną przez nich przygotowaną, pod kierunkiem ich wychowawczyni, na podstawie książki "Karmelek" autorstwa Marty Guśniowskiej.

Głównym bohaterem książki jest uroczy szczeniaczek Karmelek mieszkający w wiejskiej zagrodzie i poszukujący w sobie talentu – czegoś, czym mógłby podzielić się z innymi. Karmelek jest bardzo smutny, bo (poza nim) wszystkie wiejskie zwierzęta posiadają przydatne umiejętności. Jednak na zakończenie Karmelek dowiaduje się, że obdarowuje człowieka dobrym sercem oraz zaufaniem, co czyni z niego wspaniałego przyjaciela.

Tekst tej książki został nagrodzony na 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w 2017 roku. Jego autorka jest cenioną, zawodową baśniopisarką, współpracującą z większością teatrów lalek w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Od 2017 roku jest związana z Białostockim Teatrem Lalek.

Młodzi "aktorzy" podczas swojego pierwszego występu na scenie zaprezentowali się wspaniale, za co publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Występ doskonale wzbogaciły stroje wykonane przez mamusie dzieci oraz barwne dekoracje sceniczne wykonane przez panią Ewę Konopka.

Barbara Kuprel

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!