e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Miliony dla powiatu


Minister Adam Andruszkiewicz w Mońkach: 67 milionów złotych dla mieszkańców powiatu monieckiego z Rządowego Programu Polski Ład!

W poniedziałek (30.05) Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki drugiego naboru w Rządowym Programie Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Podczas konferencji w Mońkach bardzo dobre informacje dla mieszkańców powiatu monieckiego przekazał Adam Andruszkiewicz – sekretarz stanu w Kancelarii Premiera i poseł na Sejm RP reprezentujący województwo podlaskie. Wraz z samorządowcami zaprezentował inwestycje, które otrzymały dofinansowanie.

- Bardzo się cieszę, że mogę poinformować o rekordowym wsparciu Rządu Prawa i Sprawiedliwości dla Mieszkańców powiatu monieckiego. W ramach Programu "Polski Ład" przekazujemy prawie 67 milionów złotych na najważniejsze inwestycje, takie jak budowa i modernizacja dróg, przebudowa infrastruktury sportowej, modernizacja kanalizacji czy poprawa efektywności energetycznej w monieckim Zakładzie Opieki Zdrowotnej – powiedział minister Adam Andruszkiewicz w Mońkach.

Radości z przekazanych informacji nie kryli zebrani samorządowcy z terenu powiatu monieckiego, którzy dziękowali za dofinansowanie potrzebnych inwestycji.

- Jako powiat moniecki otrzymaliśmy dofinansowanie na poprawę efektywności energetycznej w budynkach Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mońkach (10 milionów złotych) oraz na modernizację drogi powiatowej z Krypna Kościelnego przez Zastocze, Peńskie i Boguszewo do Dziękoni (5 milionów złotych). Rozmawialiśmy o tych ważnych projektach z Panem Ministrem Adamem Andruszkiewiczem, który jest przyjacielem powiatu monieckiego, walczył o te środki i dotrzymał danego słowa – poinformował starosta moniecki Błażej Buńkowski.

Dofinansowanie inwestycji otrzymały również gminy z powiatu monieckiego, takie jak: Knyszyn, Krypno, Jaświły, Jasionówka, Trzcianne i Mońki.
1. Gmina Jasionówka - 9 500 000 zł - Przebudowa i modernizacja dróg
2. Gmina Jaświły - 10 830 000 zł - Przebudowa dróg na terenie gminy Jaświły
3. Gmina Knyszyn - 3 515 000 zł - Przebudowa drogi gminnej ul. Zamoyskiego w Knyszynie, Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w ulicy Tykockiej w Knyszynie, Zakup fabrycznie nowego wozu asenizacyjnego zagregowanego z urządzeniem do czyszczenia kanalizacji metodą ciśnieniową
4. Gmina Krypno - 9 500 000 zł - Modernizacja drogi powiatowej z Krypna Kościelnego do Peńskich
5. Gmina Trzcianne - 9 048 399,63 zł - Poprawa warunków komunikacyjnych w Gminie Trzcianne poprzez przebudowę z rozbudową drogi powiatowej nr 1841B na odcinku Krynica - Szorce - Nowa Wieś
6. Gmina Mońki - 9 422 500 zł - Modernizacja kanalizacji deszczowej w mieście Mońki - etap II - budowa zbiornika retencyjnego wraz z modernizacją separatora, Przebudowa infrastruktury sportowej w mieście Mońki
7. Powiat Moniecki - 14 989 850 zł - Modernizacja drogi powiatowej nr 1368B Dziękonie - Boguszewo - Peńskie - Zastocze - Krypno Kościelne, Poprawa efektywności energetycznej w budynkach Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mońkach

Łącznie do Powiatu Monieckiego i Gmin Powiatu Monieckiego trafi 66 805 749,63 zł.

- Za poprzednich kadencji samorządowych sukcesem było wybudowanie niewielkiego odcinka drogi na terenie gminy w ciągu 4 lat. Dzisiaj za rządów Prawa i Sprawiedliwości dzięki rządowemu wsparciu te możliwości są zdecydowanie większe. Jako Mońki otrzymaliśmy dofinansowanie na modernizację kanalizacji oraz przebudowę infrastruktury sportowej w wysokości prawie 9,5 miliona złotych. Dziękuję Panu Ministrowi Adamowi Andruszkiewiczowi za wsparcie. – powiedział Zbigniew Karwowski – burmistrz Moniek.

- To ważny dzień dla powiatu monieckiego. Deklaruję dalsze mocne wsparcie Mieszkańców, bo najważniejsze są te inwestycje blisko Was, o czym często mówi Pan Premier Mateusz Morawiecki. – powiedział na zakończenie spotkania z samorządowcami minister Adam Andruszkiewicz.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!