e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Palmy, pisanki, pająki


W Palmową Niedzielę odbył się XXVI Wojewódzki Przegląd Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych, w którym przyznawano nagrody i wyróżnienia.

Od 1995 roku Moniecki Ośrodek Kultury jest organizatorem Wojewódzkiego Przeglądu „Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych”.

Swoją obecnością, po przerwie wywołanej pandemią, zaszczycili: Artur Gaweł Dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, Krystyna Kunicka z Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku, Barbara Iwanicka Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mońkach oraz gospodarz obiektu Dariusz Gwiazda.

Spotkanie rozpoczęło się od występu zespołu „Wrzosy” oraz od wykonania Konopielki.

Komisja w pięcioosobowym składzie oceniła 149 zestawów prac, 144 autorów (pisanki, palnym, kwiaty, wycinanki). Dokonała wstępnej selekcji odrzucając niespełniające warunki konkursu lub podstawowych kryteriów plastycznych zalecając nie eksponowania na wystawie pokonkursowej online. Pozostałe prace poddano szczegółowej ocenie.

Listę osób z nagrodami i wyróżnieniami w poszczególnych kategoriach wiekowych i dyscyplinach twórczych, a było ich naprawdę dużo), można zobaczyć na stronie internetowej Monieckiego Ośrodka Kultury www.kulturamonki.pl.

Dziękujemy również fundatorom nagród i sponsorom przyczyniającym się do organizacji tej imprezy:
- Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku
- Burmistrzowi Moniek – Zbigniewowi Karwowskiemu
- Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!