e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Ofiarodawcom dziękujemy


Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego bardzo dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy ofiarowali 1 % swojego podatku naszej organizacji. Pomimo trwającej na wiosnę pandemii covid-19, za rok 2020 na konto Fundacji przekazano ponad 50.436,- zł od 508 podatników. Zdecydowana większość tej kwoty to darowizny z przeznaczeniem na konkretny cel - np. na rehabilitację osób niepełnosprawnych, organizację festiwalu Rock na Bagnie, dofinansowanie zakupów dla placówek oświatowych czy klubów sportowych.

Cieszymy się, że nasza lokalna fundacja cieszy się zaufaniem mieszkańców powiatu monieckiego. Z roku na rok przybywa obdarowanych (np. Parafia MB Częstochowskiej w Mońkach, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Goniądzu, klub Prestige, poezja Bożeny). Pomimo pandemii i braku darmowych wejściówek za przekazany 1% na rzecz festiwalu Rock na Bagnie w zeznaniach podatkowych za 2020 rok przekazaliście Państwo ponad 10 tysięcy zł na rzecz organizatora tej największej imprezy muzycznej w regionie.

Poniżej szczegółowa lista przekazanych kwot i cele, na które zdecydowaliście się Państwo przekazać swój 1%:

11.790,90 zł na leczenie i rehabilitację Kajtusia,
10.936,20 zł organizacja festiwalu Rock na Bagnie,
6.179,50 zł klub Promień Mońki,
4.653,30 zł 100-lecie parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Mońkach,
2.923,00 zł Niepubliczne Przedszkole Bajeczka,
2.037,10 zł ZSOiZ w Mońkach,
1.949,00 zł Podlasiaczki,
1.562,80 zł klub sportowy Biebrza Goniądz,
1.255,70 zł poezja Bożeny
1.109,50 zł Klub Rodzin Autystycznych w Mońkach,
486,10 zł Orzeł Przytulanka,
144,40 zł Środowiskowy Dom Samopomocy Gama,
126,50 zł rehabilitacja i leczenie Martynki,
83,30 zł Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goniądzu,
57,20 zł Klub Taneczny Prestige,
23,20 zł OSP Goniądz,
4.765,60 zł – bez wskazania celu szczegółowego.

Fundusze pozyskane w ramach 1% podatku w 2020 r. nie muszą być wydane do końca roku kalendarzowego. Niewykorzystane środki można wykorzystać w następnych latach (np. w ciągu 2-3 lat). Przypominamy, że przekazując Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego 1% podatku można wskazać cel szczegółowy, a my będziemy wydatkować zgromadzone fundusze kierując się życzeniem ofiarodawców.

W 2020 r. z pozyskanych środków z 1% podatku Fundacja między innymi: finansowała specjalistyczną terapię i rehabilitację dla dzieci i rodziców, finansowała zakup sprzętu sportowego dla zawodników klubu sportowego "Promień" i Biebrza Goniądz, finansowała wydatki związane z obchodami 100-lecia Parafii MB Częstochowskiej i Św. Kazimierza.

Dziękujemy za przekazane fundusze i przypominamy, iż Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego jest jedną z zaledwie kilku organizacji pożytku publicznego działających na terenie powiatu monieckiego. Liczymy na Państwa ofiarność również w następnych latach. Warto wspierać lokalne organizacje. Pamiętajmy, że "dobro powraca".

Zachęcamy również do przekazywania na rzecz Fundacji darowizn celowych - np. na wydanie książki, leczenie czy rehabilitację konkretnej osoby, darowizna na cele statutowe. Pieniądze przekazane w formie darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego można sobie odliczyć od podstawy wymiaru przy rozliczaniu PIT za kolejny rok podatkowy.

Zarząd Fundacji:
Anna Porębska, Barbara Kuprel, Jacek Żędzian


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!