e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Narodowe Czytanie 2021


Kolejna odsłona Narodowego Czytania w SP2 Mońkach

Już po raz czwarty dołączyliśmy do grona szkół i instytucji kultury biorących udział w Narodowym Czytaniu. Tym razem w ramach 10, jubileuszowej edycji Para Prezydencka zaprosiła do lektury dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. "Moralność pani Dulskiej". Jak napisał Pan Prezydent w liście wystosowanym z tej okazji do Polaków. "To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło".

Jak co roku do akcji popularyzacji polskiej literatury oraz promocji czytelnictwa włączyli się zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie. Mistrzowska, godna podziwu scenografia przygotowana przez nauczycieli i uczniów pozwoliła zebranym przenieść się do klimatycznego saloniku w domu państwa Dulskich, by poznać perypetie mieszczańskiej rodziny z początku XX wieku.

Jak zwykle na wysokości zadania – przygotowując dekoracje i wcielając się w role córek państwa Dulskich oraz Gabrieli Zapolskiej, a także prowadzących uroczystość - stanęli uczniowie i rodzice klasy VII a, za co należą się im ogromne brawa.

Nie zawiedli również uczniowie z innych klas, którzy licznie zgłosili się do udziału w Narodowym Czytaniu. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Nauczyciele języka polskiego i biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach.

Obejrzyj więcej zdjęć
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!