e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dni Moniek - dzień 1Sobota była pierwszym dniem największej imprezy rozrywkowej w roku - Dni Moniek, której organizatorami są: Moniecki Ośrodek Kultury i Burmistrz Moniek.

Od godzin południowych rozpoczęły się występ zespołów działających przy Monieckim Ośrodku Kultury, nauki tańca Zumby i występu żeńskiego zespołu Monkey Luuz.

W nowo wyremontowanym obiekcie nie mogło też obejść się bez oficjalnego przecięcia wstęgi, którego dokonali: wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, Dyrektor MOK Dariusz Gwiazda i Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Iwanicka. Poświęcenia amfiteatru dokonał proboszcz parafii ks. Henryk Radziewicz.

Jak wszyscy zauważyli, w za sprawą chrząszcza kornika drukarza, została wycięta duża ilość drzew w amfiteatrze i z tego powodu podjęto decyzję by odnowić drzewostan i nasadzać nowe drzewa. Symbolicznie przybyli goście wkopali kilka rodzajów drzew (jedno z drzew nawet z certyfikatem). Sadzonka świerku pospolitego została wyhodowana z nasion, które pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek w trakcie Pielgrzymki Polskich Leśników z okazji przekazania choinki dla Watykanu.

Ogromnym zainteresowaniem wśród młodszej publiczności cieszył się pokaz iluzjonisty Łukasza Granta, zaś po nim na scenie pojawił się lokalny zespół disco polo Orlando. Dużo dowcipu i humoru zaprezentował kabaret Babeczki Podlaskie, śpiewająco i kabaretowo zadowoliły starszą moniecką publiczność.

Kolejnym przedstawicielem muzyki dance był występ trzech pań: Mileny, Klaudii i Marleny pod nazwą „Szpilki”. Kilka rytmicznych utworów skłoniło miłośników tej muzyki do tańca przed sceną.

Tegoroczną gwiazdą Dni Moniek był zespół Chłopcy z Placu Broni. Po śmierci lidera zespołu Bogdana Łyszkiewicza zespół reaktywował się chcąc jak najdłużej zatrzymać w pamięci te wspaniałe piosenki o miłości, pokoju, wolności i przyjaźni. Zespół wykonał największe przeboje: O Ela, Kocham Cię, Aeroplan, Kocham Wolność i wiele innych piosenek.

Imprezę prowadził Krzysztof Giro.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!