e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Sprawni Inaczej


XXVI Miting Osób Niepełnosprawnych "Sprawni Inaczej"

Czwartek 24.06.2021 r., był dniem wyjątkowym, ponieważ odbył się XXVI Miting Osób Niepełnosprawnych "Sprawni Inaczej". Wydarzenie zorganizowane zostało przez Środowiskowy Dom Samopomocy "Gama" w Mońkach. Dzięki uprzejmości dyrekcji Monieckiego Ośrodka Kultury, odbyło się na terenie Stadionu Miejskiego w Mońkach.

Impreza została dofinansowana ze środków PFRON i GKRPA w Mońkach. W spotkaniu udział wzięło ok. 50 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu monieckiego oraz ich opiekunowie.

Przybyłych gości i uczestników powitała Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy „Gama” w Mońkach P. Agnieszka Wykowska. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Moniek – P. Zbigniew Karwowski.

W trakcie imprezy uczestnicy brali udział w różnorodnych konkurencjach prowadzonych przez Fast Event w rytmach gorącej muzyki. Wspólnie bawili się min. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Gama" w Mońkach, Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno- Wychowawczego w Mońkach. Była to wspaniała okazja do integracji oraz propagowania aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Podczas spotkania, uczestnicy i ich opiekunowie mogli uzyskać informacje na temat działalności i oferowanych usług przez instytucje takie jak:
– Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mońkach,
– Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Mońkach,
– Komendę Powiatową Policji w Mońkach.

Regenerację sił zapewnił gorący posiłek przygotowany przez Gościniec "Dworak". Na zakończenie, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Spotkanie przebiegło w duchu zdrowej rywalizacji sportowej i wesołej atmosferze.


   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!