e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Awaria stacji uzdatniania wody


KOMUNIKAT o awarii ujęcia i pogorszonej jakości wody

Informujemy iż w związku z awarią stacji uzdatniania wody przy ul. Zdrojowej spowodowanej burzą w dniu 24 czerwca której skutkiem jest częściowe uszkodzenie sterowania stacją:

woda z ujęć miejskich nadaje się do spożycia wyłącznie po przegotowaniu.

Obecnie trwają prace nad przywróceniem pracy stacji uzdatniania wody oraz intensywne płukanie i dezynfekcja sieci wodociągowej celem przywrócenia jakości wody spełniającej wymagania zalecane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r., poz. 2294).

Uwaga: Wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci do 2 roku życia, oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (transplantacje, chemioterapia) należy gotować przez min. 2 minuty, a następnie pozostawiona do wystygnięcia (bez gwałtownego schładzania).
Woda bez ograniczeń może być wykorzystywana na cele socjalne. 

Jednocześnie w związku z funkcjonowaniem wyłącznie jednej stacji uzdatniania wody prosimy o ograniczenie zużycia wody poprzez np. niepodlewanie ogrodów, terenów zielonych itp.

Za wszelkie utrudnienia z tym związane przepraszamy, jednocześnie informujemy iż dokładne informacje można uzyskać:

Wydział Wodociągów i Kanalizacji
tel. 85 716 27 64; 734 134 239; e-mail: wodociagi@zgkimmonki.pl


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!