e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wiosenne Biegi


Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19, momentami w strugach deszczu, na dwóch obiektach stadionu miejskiego w Mońkach, odbyły się XX Wiosenne Biegi. Tegoroczne biegi, w związku z obostrzeniami, mogły odbyć się wyłącznie na obiekcie sportowym, z ograniczoną ilością widzów. Brakowało corocznych biegów organizowanych dla najmłodszych oraz klimatu jaki panował w centrum miasta.

W tym roku biegano na dystansach: 2,5 km, 5 km i 10 km, nie mogło też zabraknąć biegu osób niepełnosprawnych. Część biegów odbywała się po murawie lub odcinkach trawiastych, gdzie grunt był grząski, śliski i trzeba było bardzo uważać, by nie odnieść kontuzji.

Pomimo deszczowej pogody do Moniek przyjechało bardzo dużo uczestników. Jak sami mówili „brakowało im tego typu imprez biegowych oraz spotkać znajomych”. Od dwudziestu już lat organizatorem biegów był Bogdan Sierba i… jego żona Agnieszka. Z tej okazji mąż wręczył żonie bukiet róż i prezent w nietuzinkowym opakowaniu.

Puchary i cenne nagrody rzeczowe wręczali: Starosta Moniecki Błażej Buńkowski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mońkach Barbara Iwanicka.

Sponsorami tegorocznych XX Wiosennych Biegów byli: Urząd Miejski w Mońkach, Starostwo Powiatowe w Mońkach, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Moniecka Spółdzielnia Mleczarska, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (środki PFRON), Sklep "Pod Gajem" Krzysztof Grygo. Portal internetowy www.e-Monki.pl.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!