e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

W Polsce powstał 51-szy Stan USA.


Decyzję w tej sprawie nie podejmował jednak Kongres Stanów Zjednoczonych. 51. Stan Podcast Ziemi Monieckiej to pierwszy w Polsce podcast samorządowy. To efekt współpracy podcastera Rafała Budnickiego – prowadzącego dwa podcasty: Lepiej Teraz i Po Ludzku o Pieniądzach, samorządowca Błażeja Buńkowskiego – Starosty Monieckiego oraz grupy "MMM - MonieckiMasterMind".

Pierwszy w Polsce podcast samorządowy

51-szy Stan Podcast Ziemi Monieckiej powstał z inicjatywy "lokalsów" i podcastera. Co ich łączy? Miłość do ziemi monieckiej – do jej pięknej przyrody, historii, wydarzeń oraz ciekawych ludzi. W kolejnych odcinkach opowiedzą- dlaczego bagno biebrzańskie wciąga tysiące ludzi, czy na Podlasiu było Zombie oraz czy serce króla Zygmunta Augusta znajduje się w pobliżu. Dowiecie się również dlaczego warto tu przyjechać i mieszkać.

Dlaczego 51. stan? To proste.

W Stanach Zjednoczonych jest 50 stanów, a spora część mieszkańców powiatu monieckiego jest historycznie związana z Ameryką. Wielu pochodzącej stąd ludności stanowiła znaczną część emigracji do USA. Prawie każdy mieszkaniec powiatu ma lub zna kogoś, kto mieszka za Oceanem. Krąży nawet anegdota, że w czasach PRL, gdy samolot startował z Polski do Chicago to pilot pytał czy są Mońki. Mońki mają w Chicago swój kawałek ziemi. To skrzyżowanie ulic Milwaukee i Belmont, które decyzją chicagowskich samorządowców, zyskało nazwę "Ziemia Moniecka". W rezolucji przyjętej przez parlament Chicago zapisano, że będzie on nosił nazwę "Ziemi Monieckiej". W ten sposób uczczono pamięć tych mieszkańców Moniek, którzy pracowali, bądź nadal pracują w stolicy stanu Illinois, przyczyniając się do potęgi gospodarczej miast. O tym wszystkim dowiecie się z pierwszego odcinka podcastu.

FB - https://www.facebook.com/51szyStan

Znajdziesz nas na:

➡ Aplikacji spotify: https://open.spotify.com/show/0zG0zsbvzelrFhGvhMYA8O

➡ Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=V4x4bObArQ0

➡ Spreaker: https://www.spreaker.com/show/51-szy-stan

Kontakt: monieckipodcast@gmail.com






Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!