e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Umiem pływać II


Do wielu mieszkańców dotarły już wcześniej informacje o realizowanym na Pływalni Powiatowej w Mońkach projekcie "Umiem Pływać". Dzisiaj jeszcze nieco szczegółów o rozpoczętym już przedsięwzięciu.

Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Podlaski Urząd Marszałkowski i samorządy lokalne. Założeniem przedsięwzięcia jest, że wielkość dofinansowania zależy w znacznym stopniu od tego czy na terenie gminy znajduje się pływalnia.

W związku z tym gmina Mońki partycypuje w kosztach projektu w sposób znacznie większy niż pozostałe gminy. Mimo to na 84 grup uczestniczących w projekcie na naszej pływalni, aż 25 to dzieci z gminy Mońki. Każdego roku gmina Mońki wspiera akcję "Umiem Pływać" starając się, aby wszystkie dzieci z klas I-III z terenu gminy opanowały już w tak wczesnym okresie życia podstawowe umiejętności pływackie.

Jeśli chodzi o ilość dzieci z poszczególnych gmin Powiatu Monieckiego to w projekcie bierze udział 365 uczniów z gminy Mońki, 131 z gminy Jaświły, po 60 z gmin Goniądz, Jasionówka i Knyszyn oraz 23 z gminy Trzcianne. Ogółem na monieckiej Pływalni będzie uczyło się pływać prawie 1100 dzieci, w tym z powiatu monieckiego - 699 osób. Pozostali to uczniowie z powiatu białostockiego – 22 grupy, z powiatu grajewskiego – 2 grupy i powiatu sokólskiego – 4 grupy. Każda grupa liczy do 15 uczniów.

Dzieci będą uczestniczyły w przedsięwzięciu z podziałem na wiosnę i jesień. Projekt jest realizowany już po raz ósmy. Każdego roku Pływalnia Powiatowa w Mońkach jest jego największym beneficjentem dzięki temu, że zachęciliśmy do udziału w zajęciach na naszym obiekcie dzieci ze szkół spoza naszego powiatu. Przyniesie to też pozytywne efekty w postaci zwiększonych dochodów.

W dobie COViD-19 Pływalnia dokłada wszelkich starań, aby uczestnicy wszystkich zajęć w czasie korzystania z obiektu czuli się bezpieczni i aby zachowany był obowiązujący reżim sanitarny. Staramy się, aby grupy nie miały ze sobą bezpośredniego kontaktu. Klienci stosują dezynfekcję rąk zarówno przy wejściu jak i podczas przebywania na obiekcie. Egzekwujemy obowiązek zasłaniania ust i nosa od momentu wejścia na pływalnię do chwili opuszczenia przebieralni oraz po zajęciach od momentu wyjścia z przebieralni do opuszczenia obiektu. Pomieszczenia na bieżąco są wentylowane, paski z kluczykami do szafek są dezynfekowane po każdym użyciu. Dezynfekowane są też kilka razy dziennie wszystkie elementy, których dotykają klienci.

Pomimo pewnych ograniczeń zapraszamy do korzystania z naszej pływalni. Przypominam o jeszcze może niezbyt popularnej promocji z okazji urodzin. Decyzją Zarządu Powiatu każdy mieszkaniec naszego powiatu w dniu urodzin może skorzystać z atrakcji naszej pływalni bezpłatnie i dodatkowo bez ograniczeń czasowych. Wystarczy tylko udokumentować datę urodzenia. Jeśli w dniu urodzin pływalnia jest nieczynna, wówczas można skorzystać z promocji w pierwszym dniu pracy naszego obiektu.

Zapraszamy też w okresie przedświątecznym (27.03 - 2.04) do zakupu karnetów z 20% rabatem.

Bogdan Sierba
Dyrektor Pływalni Powiatowej w Mońkach
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!