e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Uczczono rocznicę wybuchu Powstania


W sobotę, 1 sierpnia obchodziliśmy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W Mońkach rocznicowe uroczystości odbyły się tradycyjnie przed pomnikiem upamiętniającym żołnierzy AK.

Tuż przed godziną 17-tą na miejscu zebrały się władze samorządowe na czele ze Starostą Monieckim Błażejem Buńkowskim i Przewodniczącą Rady Miejskiej w Mońkach Barbarą Iwanicką. Krótki rys historyczny na temat Powstania Warszawskiego przedstawił Bogdan Bieliński – Prezes Monieckiego Towarzystwa Historycznego.

Punktualnie o godzinie "W" zabrzmiały syreny alarmowe, które przypomniały o heroicznej walce o stolicę Polski. Następnie pod pomnikiem złożono i zapalono znicze.

Powstanie Warszawskie wybuchło 76 lat temu. Powstanie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy Polski przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców.Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!