e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Ruszyła rekrutacja – po raz pierwszy online


Zastanawiasz się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej? Wciąż rozmyślasz jaki kierunek będzie dla Ciebie najlepszy? Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? DOŁĄCZ DO ZSOiZ w MOŃKACH. MY jesteśmy szkołą nowoczesną i... STAWIAMY NA ROZWÓJ

Od 15 czerwca rozpoczęliśmy rekrutację do naszej szkoły. W tym roku uruchamiamy ją w Internecie, wniosek można złożyć online przez 24h/7, bez konieczności ruszania się z domu. Elektroniczny system eNabór znajduje się pod adresem - https://rekrutacja.zsmonki.pl/ Jeśli jednak masz problem z dostępem do Internetu, wniosek możesz złożyć również w szkole.

Specjalnie dla ósmoklasistów przygotowaliśmy konkurs. Aby poznać szczegóły zapraszamy na wirtualny spacer po naszej szkole https://view.genial.ly/5ec771c631834c0d95f472cf

ZSOiZ w Mońkach oferuje zdobycie wykształcenia na poziomie ogólnokształcącym w liceum oraz zdobycie zawodu w technikum i szkole branżowej. W najbliższym roku szkolnym chcemy nadal poprawiać jakość kształcenia, zaprezentować ciekawą propozycję zajęć pozalekcyjnych i lepiej przygotowywać młodzież do wejścia na rynek pracy.

W 4-letnim liceum wprowadziliśmy zasadę, że każda klasa objęta jest patronatem naszych partnerów. I tak klasa politechniczna współpracuje z Politechniką Białostocką i Uniwersytetem w Białymstoku, klasa humanistyczno-medialna z Wydziałem Filologicznym UwB. Jako pierwsi w województwie wprowadziliśmy nowe przedmioty – Druk 3D, Inteligentny dom i Kreatywność. Natomiast dla osób chcących poznawać informatykę na zaawansowanym poziomie proponujemy naukę w klasie informatycznej.

Aby umożliwić praktyczną naukę uczniom klas biologicznych, nawiązaliśmy współpracę z nowoczesnym Regionalnym Centrum Leczenia Bólu. Zajęcia laboratoryjne odbywają się też na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Cieszymy się również ze współpracy z przedsiębiorstwami, które szkolą naszych uczniów na najnowocześniejszych urządzeniach, umożliwiając praktykę zawodową i odbywanie staży zawodowych. Jako pierwsi w regionie otworzyliśmy technikum w zawodzie technik transportu kolejowego. Patronuje nam PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Cargo oraz Polregio. Uczniowie tego kierunku od drugiej klasy mogą otrzymać stypendium za naukę w wysokości nawet do 450 zł miesięcznie (w klasie 4), a po ukończeniu szkoły gwarancję dobrze płatnej pracy.

Zapraszamy Was również do nauki w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik hotelarstwa, technik handlowiec, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, kucharz i rolnik.

Dzięki środkom europejskim, od nowego roku szkolnego powstanie Zawodowe Centrum Innowacji - warsztaty do praktycznej nauki zawodu na miarę XXI wieku. Chcemy, aby nasi uczniowie oprócz tradycyjnej nauki mieli również możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji zawodowych, ukończenia kursów dających konkretne uprawnienia i przydatnych w przyszłości przy szukaniu pracy.

Co roku młodzież z ZSOiZ w Mońkach uczestniczy w międzynarodowych projektach w ramach programu ERASMUS, gdzie doskonali umiejętności językowe, poznaje rówieśników z innych krajów, rozwija swój potencjał i wyjeżdża za granicę. Nasza szkoła współpracuje ze szkołami z Włoch, Holandii, Portugalii, Litwy, Białorusi i Hiszpanii.

Drodzy Rodzice,
to tylko niektóre z realizowanych działań. Wszystko po to, abyście Wy i Wasze dzieci miały satysfakcję z wyboru naszej szkoły.
Zwracamy się również do Państwa z prośbą o wskazówki, podpowiedzi i oczekiwania. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje. Zapraszamy do współpracy i serdecznie pozdrawiamy.

Dyrekcja i nauczyciele ZSOiZ w Mońkach

Odnośniki:
film promocyjny:
https://www.youtube.com/watch?v=IufCBLCMUSU&t=1s

prezentacja kierunków:
http://zsmonki.pl/rekrutacja-zsoiz

strona www:
http://zsmonki.pl/

Facebook:
https://www.facebook.com/ZSOiZwMonkach/Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!