e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Policyjny Challenge


14 czerwca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, podjęli wyzwanie #GaszynChallenge w ramach, którego zbierane są środki finansowe na leczenie 18-miesięcznego Wojtusia oraz inne dzieci chore na SMA.

Po wykonanym zadaniu, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu do nowego wyzwania nominowali między innymi policjantów z Moniek. Do wykonania zadania w ramach #GaszynChallenge, stawił się I Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Mońkach nadkom. Krzysztof Kropiwnicki oraz pracujący tam policjanci.

Sama akcja zapoczątkowana lokalnie przez strażaków ochotników z Gaszyna swoim zasięgiem niespodziewanie objęła teren niemal całej Polski a nawet wykroczyła poza jej granice. Zasady wyzwania są bardzo proste, a polegają na wykonaniu przez nominowane osoby lub przedstawicieli nominowanych instytucji 10 pompek i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji na samej wpłacie minimum 10 zł.

Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie. Nadkomisarz Krzysztof Kropiwnicki wytypował: pracowników Biebrzańskiego Parku Narodowego, żołnierzy jednostki wojskowej w Osowcu i policjantów z Komendy Miejskiej w Białymstoku.

Wojtuś Howis z Galewic, któremu dedykowana jest cała akcja to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA - najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie wart 9 milionów złotych.Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!