e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Pożar ugaszony


Przez ostatni tydzień powiat moniecki i cała Polska żyła informacją o pożarze w Biebrzańskim Parku Narodowym. Dzięki wysiłkowi rzeszy służb ogień został opanowany.

Biebrzański Park Narodowy trawiony był przez ogromny pożar, który zasięgiem objął powierzchnię około 6 tys. hektarów. Żywioł był tak wielki, że widać go było nawet z kosmosu. Biebrzański Park Narodowy jest największym w Polsce. Zajmuje około 59 tys. ha. Chroni cenne przyrodniczo obszary bagienne. Jest ostoją wielu rzadkich gatunków, zwłaszcza ptaków wodno-błotnych i łosi.

Dotarcie w pewnych miejscach do żywiołu drogą naziemną było niemożliwe. Dlatego w gaszeniu pożarów wykorzystywane były aktywnie samoloty oraz śmigłowce. W akcji brało udział kilkuset strażaków i żołnierze Wojsk Ochrony Terytorialnej.

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym rozpoczął się w niedzielę 19 kwietnia. Obecnie sytuacja wydaje się być opanowana. Co prawda, cały czas są miejsca, gdzie pali się ogień, ale nie powinien on już tak bardzo się rozprzestrzeniać. Andrzej Grygoruk Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego przyznał, że takiego dramatu nie było od lat.

Ze strony redakcji chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy gaszeniu ognia, ale przede wszystkim tym, którzy dostarczali strażakom jedzenie, picie, wszelkiego rodzaju sprzęt – Dziękujemy.

Konto na które można wpłacać środki:
Bank Gospodarstwa Krajowego
SWIFT: GOSKPLPW
IBAN: PL 31 1130 1059 0017 3397 2620 0016
Biebrzański Park Narodowy
Adres: Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz
Tytuł wpłaty: "darowizna pożar 2020"

Pod tym adresem można obejrzeć zdjęcia zrobione przez Tomasza Siemionkowicza, w którym udział wzięli: Radosław Bielski, Emil Jaworowski, Tomasz Siemionkowicz, Jakub Bielski: https://photos.google.com/share/AF1QipOMRSCZ_twLVbFuSXkTpXPLvEVVlQYuWW_WZ-T5WoDasCmt4eSm4YzDWgF2_1dfOA?key=bnhJNFJ6NUNieDNTTDFWMDJsY2dOR3ZZOW1EU0RB


zdjęcia: NASA

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!