e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wieczory Muzyczne u św. Alberta cz. IV


W sobotę 28 września w kościele Św. Brata Alberta Mońki odbył się ostatni koncert w ramach IX Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych.

Przed moniecką publicznością wystąpił zakopiański zespół Trebunie-Tutki z programem "Nuty Wielkiego Pasterza", czyli tradycyjne pieśni i melodie góralskie. To zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.

Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".

Dyrektorem artystycznym tegorocznych już X Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych jest Dariusz Hajdukiewicz, zaś organizatorami koncertów są: Burmistrz Moniek, Parafia św. Bara Alberta Chmielowskiego w Mońkach i Moniecki Ośrodek Kultury.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!