e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dwa święta w jednym miejscu


16 czerwca na placu przed kościołem Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach odbył się Dzień Dziecka połączony z odpustem parafii.

Przez kilka niedzielnych godzin dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w Pikniku Rodzinnym z okazji Światowego Dnia Dziecka połączonego z głównym odpustem parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach.

Organizatorem Dnia Dziecka i Pikniku Rodzinnego był Proboszcz Parafii Św. Brata Alberta, Burmistrz Moniek oraz Moniecki Ośrodek Kultury. W tym dniu dzieci z każdej atrakcji mogły skorzystać bezpłatnie.

Największą popularnością cieszyły się nadmuchiwane zamki i meduzy. Dzieci do wyboru miały też kilka postaci zwierząt, które można było wymalować na twarzy. Nie mogło zabraknąć też konkursów dla najmłodszych i ich rodziców organizowanych przez firmę Fast Ivent. Na scenie mogliśmy obejrzeć występy scholi Boże Nutki oraz Mońki Luz, nie mogło też zabrakną występów indywidualnych, zarówno wokalnych jak i recytatorskich.

Rozstrzygnięto konkurs pn. „Św. Brat Albert – jego życie i twórczość”. Komisja oceniła kilkanaście prac w czterech kategoriach: dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci klas I – III szkół podstawowych, dzieci klas IV – VI szkół podstawowych, młodzież gimnazjum. Za główne kryterium komisja przyjęła: plastyczną interpretację tematu konkursu, oryginalność przekazu i poziom artystyczny prac.

Obejrzyj więcej zdjęćFotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!