e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Leśnicy czytają dzieciom


10 czerwca 2019 roku do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach przybyli leśnicy z Nadleśnictwa Knyszyn, którzy spotkali się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki (m.in. z grupami "5a" i "5c" z Przedszkola w Mońkach) w celu głośnego przeczytania im dwóch pouczających, przyrodniczych książek, których autorem jest Jarosław Siek: "Sosna – królowa Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej" i "Ekoludki ratują Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńkiej – czyli ekorady na odpady" oraz wierszy ks. Tadeusza Goleckiego z książeczki pod tytułem "Las uczy nas".

Spotkanie, które przebiegało w atmosferze dziecięcego zaciekawienia, zostało zorganizowane, z inicjatywy Nadleśnictwa Knyszyn, w ramach akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – LEŚNICY Z NADLEŚNICTWA KNYSZYN TEŻ". Serdecznie dziękujemy - Panu Nadleśniczemu Piotrowi Gołembiewskiemu oraz towarzyszącym mu Paniom Ewie Lisiewicz i Ewelinie Szklarzewskiej – za piękne czytanie.

Pozostaje mieć nadzieję, że uczestnicy tego spotkania, w przyszłości, zgodzą się z Wisławą Szymborską, iż "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

Barbara Kuprel


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!