e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Spotkanie autorskie - Historia zabawek


13 maja 2019 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zaprosił uczniów klas II "a" oraz III "a" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach na spotkanie pod nazwą "Historia zabawek". O dziejach zabawek opowiadała dzieciom Pani Agnieszka Suchowierska – białostocka autorka książek adresowanych do dzieci.

Jej książka pod tytułem "Mat i świat" zdobyła główną nagrodę IBBY 2015 za najlepszą książkę dla dzieci. Książka ta była również nominowana do 23. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i zdobyła wyróżnienie. W 2017 roku ukazały się jej dwie kolejne książki pod tytułem: "Ada Judytka i zaginiony tałes" oraz "Milenka".

Podczas spotkania Agnieszka Suchowierska opowiadała o swojej twórczości oraz o dziejach zabawek w Europie posiłkując się prezentacją komputerową pod tytułem "Historia zabawek". Na zakończenie pobytu w bibliotece Autorka czytała fragmenty książeczki własnego autorstwa pod tytułem "Milenka" oraz wpisywała dedykację do książek nabytych przez dzieci.

Barbara Kuprel


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!