e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wiosenne Biegi Uliczne


14 kwietnia po raz osiemnasty w Mońkach odbyły się Wiosenne Biegi Uliczne. Jest to pierwsza impreza rozpoczynająca cykl spotkań mieszkańców w plenerze. Ponownie gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 2.

Inicjatorem imprezy, osiemnasty już raz był Bogdan Sierba z rodziną, a na oficjalne otwarcie imprezy przybyli między innymi: Poseł na Sejm Kazimierz Gwiazdowski i Poseł na Sejm Mieczysław Kazimierz Baszko oraz Wicewojewoda Podlaski Jan Zabielski. Nie mogło zabraknąć Jana Zalewskiego - wiceprzewodniczącego Krajowego Zrzeszenia LZS oraz władz jednostek samorządowych i przede wszystkim sponsorów.

Biegi rozpoczęły się tradycyjnie już od startu najmłodszych uczestników. Po raz osiemnasty ponownie zobaczyliśmy biegaczy z całego województwa podlaskiego i województw sąsiednich. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz puchary, medale i dyplomy.

Przy trwaniu imprezy skorzystano z okazji i Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego zbierała do puszek datki na rehabilitację Adasia.

Głównym celem zorganizowania imprezy jest:
-przeciwdziałanie uzależnieniom poprzez propagowanie zdrowego stylu życia,
-popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży, kontynuowanie cyklicznej imprezy biegowej,
-promocja miasta i regionu,
-integracja z osobami niepełnosprawnymi,
-wyłonienie najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach wiekowych,

Tegoroczną nowością była możliwość obejrzenia bardzo rzadko spotykanych na naszych drogach i do tego mające wielką wartość modeli aut, a także zorganizowany przez Fundację Białystok Biega z Polską Izbą Mleka konkurs plastyczny pod tytułem „Mleko ma moc!”.

Sponsorami tegorocznych XVIII Międzynarodowych Wiosennych Biegów Ulicznych byli: Urząd Miejski w Mońkach, Starostwo Powiatowe w Mońkach, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Moniecka Spółdzielnia Mleczarska, Rzeźnia Braci Szypcio, Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Mońkach, PHUP Motozbyt Sp. z o.o., PUH BUDBAU Edward Bajkowski, TS IMOPORT – import samochodów z Kanady i USA, Carwax Myjnia samochodowa i pralnia dywanów, Tartak „OKRĄGLAK” Hornostaje, PKO BP Oddział Mońki, AMG Finanse Mońki, Hryniewicki Deweloper, Jadwiga i Piotr Zawiślak, www.e-monki.pl, Niepubliczne Przedszkole „Bajeczka”, ZIIPE Kamil Kakareko, Mrówka Andrzej Purta, Zakład Usług Geodezyjno-Kartograficznych „POMIAR”, MARKO Marek Burzyński, Gościniec „Dworak”, WIGO Wiesław Godlewski, Kaja Sport Białystok, Kamińscy Dachy Trzcianne, NET-COM Marzena i Zbigniew Stypułkowscy, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!